Twitter RSS
Aktuálny čas je 28 Máj 2017, 13:18
Prevzatie Opery

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Buducnost Opery
PoslaťNapísal: 15 Sep 2012, 10:15 
Užívateľ
Užívateľ

Akoze kam toto smeruje ? pracovat na 12.01, potom na 12.02 a teraz na 12.10 A POPRI TOM VSETKOM na 12.50 ? Vsetky tieto verzie (aj "stabilne") su nedotiahnute, priam odflaknute s deaktivovanymi prvkami ktore uz davno mohli byt. Ano trocha viac to kritizujem ako by som mal lebo do veci nevidim resp niesom ich zamestnanec ale z pohladu uzivatela mi tento pristup uz zacina liezt na nervy.

V poslednom case sa furt pri browsovani pozastavujem na otazkami ako: ma tato stranka pri scrollovani tak sekat ? nemalo by ma to niekde presmerovat ? Vzdy jak debil stahujem cistu operu portable na odskusanie ci je chyba v opere alebo prehliadaci alebo zapinam chrome na porovnanie vykonu/funkcnosti konkretnej stranky a 99 % pripadov je v prospech chromu.

Som velkym zastancom opery a nedam na nu dopustit ale uz dhsi cas sa necitim ze brazdim internetom svizne a efektivne...

Aky mate na to nazor vy ?

Predmet príspevku: Re: Buducnost Opery
PoslaťNapísal: 16 Sep 2012, 00:50 
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Vývoj Opery je na verzování naprosto nezávislí. Resp. samozřejmě se snaží, aby finální verze byli stabilnější, ale jinak má Opera skupinky lidí, kterým zadává úkoly a když je to hotové, tak se to nacpe do Opera veřejné a skupinka začne pracovat na úloze další. Různé verzování Opery tedy vývoj ani nezrychluje ani nezpomaluje.

Jde-li o svižnost procházení webových stránek, tak máte pravdu, že Opera má tendenci se v poslední době sekat. Je to z důvodu, že na webu se čím dál víc používají nové technologie (zaoblené rohy, stínování, gradienty, ...) a také tím, že Opera se úplně nekamarádí s fixně umístěnými prvky. V tomhle ohledu, ale mám více méně dobrou zprávu, v Opeře už od začátku roku pracuje právě jedná taková skupina vývojářů na úloze přepsání vykreslovacího jádra. Ta by měla být hotová někdy na začátku února příštího roku. To není pravda zrovna zítra, ale alespoň můžete žít s vědomím, že se na to úplně "nekašle".

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť