Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Imagus - rozšírenie, ktoré miluje obrázky

Tip > Imagus - rozšírenie, ktoré miluje obrázky

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

alt Možno ste si už prebehli takmer 700 rozšírení, ktoré ponúka centrálny repozitár Opery, avšak existujú ešte také, ktoré čakajú na svoje zverejnenie. Dnes sa budeme venovať jednému, ktoré ešte pred svojim zverejnením čaká na plné odladenie, ale tí, čo ho poznajú, tak vedia, že celkom dobre poslúži. Jedná sa rozšírenie Imagus od užívateľa Deathamns.
  Čo všetko dokáže? Základom je generovanie náhľadov obrázkov prechodom len cez ich odkaz, či možnosť ich samostatného otvorenia pomocou pravého kliknutia. Bohato štýlovateľné a nastaviteľné je aj zobrazovanie samostatných obrázkov, s následnou možnosťou rotácie, prispôsobenia, či dokonca uloženia do internej galérie.


alt
Oživené zobrazenie obrázku pomocou sivej plochy a bieleho orámovania. Zobrazené ďalšie možnosti úprav a nastavení.


 Pri väčších obrázkoch oceníte priblíženie označenej oblasti alebo vypnutie prispôsobovania k proporciám obrazovky. Samostatne rozšírenie ponúka bohaté nastavenia a k funkciám aj klávesové skratky. Zaujímave je aj zobrazenie menu na obrázku, po podržaní pravého tlačila, kde okrem jednoduchých úprav je možnosť zaslať obrázok na jeden zo serverov, pre hľadanie jemu podobných, prípadne originálu.
 Imagus síce ešte trpí zopár chybami, ale autor na ňom neustále pracuje, takže sa postupne riešia a pridávajú sa aj nové funkcie. Zoznam zmien nájdete priamo v rozšírení. Za vyskúšanie istotne stojí.

Komentárov  

 
#1 Vladimír Kubala 2012-01-17 09:15
Tiež ho používam a je to najlepšie rozšírenie na obrázky. Používal som kedysi ImagePreviewer, ale keď bola do neho zakomponovaná reklama, letelo z Opery.
Citovať
 
 
#2 b_l_nozravec 2012-01-17 11:21
nechcem tu robit reklamu.. ale imagepreviewer uz stihli aj stiahnut z repozitara, no nedavno ho autor zmenil a vratil.. je bez reklamy, ale otravuje s linkdirectom (nerozumiem tomu..) a prave preto som velmi rad, ze prisiel niekto z niecim novym.. a este k tomu s tak komplexnym rozsirenim.. well done
Citovať
 


Máme online 111 hostí