Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Weather by Wunderground - predpoveď počasia

Tip > Weather by Wunderground - predpoveď počasia

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

alt Kedysi sme sa zaoberali možnosťami si spestriť Rýchly prístup niečim iným ako len odkazom na obľúbenú stránku. Pionierom v tomto bol český užívateľ BS-Harou, ktorý implementoval do políčka predpoveď počasia. Samozrejme, čas šiel ďalej a keď Opera získala podporu rozšírení, tak sa už postup vkladania a editovanie URL odkazu zdal až príliš zložitý. Preto bola predpoveď prepracovaná ako rozšírenie - Weather by Wunderground a my vám ho exkluzívne predstavujeme.
Zmena 22.2. Počasie je poskytované serverom Wunderground, kde máme pohľad na tri dni s dennou a nočnou teplotou, tak ako to bolo doposiaľ, ale po novom je dostupné aj podrobnejšie nastavenie. 


alt
Rozšírenie v úvodnej verzií poskytuje bohatšie nastavenie, ako jeho adresný predchodca.


V nastaveniach je možné si zadať svoje mesto (alebo väčšie mesto nablízku), interval obnovovania, lokalizáciu (plná anglická, česká a slovenská podpora), formát zobrazovaného dátumu, výber pre stupne Celzia, či Fahrenheita a adresu, kam sa dostanete po kliknutí na okno.

Zmena: V pripravovanej verzii 1.2 pribudla možnosť zadania viac lokácií, čas ich zmeny, farebné nastavenia pozadia a písma, vítaná je zmena ikon a skrývanie lokácie v popise. 

alt
Značný posun v nastavení v porovnaní s prvými verziami. Najlepšou novinkou je zmena ikon.


 Jedinečnosťou rozšírenia je fakt, že ako jediné poskytuje predpoveď aj na ďalšie dni a multi-lokácie. Konkurencia zobrazuje len jeden deň a len jedno miesto. 

Komentárov  

 
#1 cvm 2012-01-18 23:07
Ešte teraz sa na rozšírení pracuje a po novom sa vylepšuje vzhľad okna pre nastavenie. :-*
Citovať
 
 
#2 BS-Harou 2012-01-18 23:18
Už tam je nahraný nový vzhled :)
Citovať
 
 
#3 cvm 2012-02-22 17:13
Rozšírenie začína naberať na zaujímavosti, funkciách a užívateľoch. Za necelý mesiac je ich už 4000.
Citovať
 


Máme online 86 hostí