Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > AdBlock prichádza aj do Opery

Tip > AdBlock prichádza aj do Opery

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAk používate konkurenčné prehliadače, tak jedným z najpoužívanejších a najznámejších rozšírení je blokovanie reklám. Je síce pravdou, že interný funkcia Opery - Blokovať obsah, je na základné blokovanie reklamných obrázkov, adries a objektov v celku použiteľná, dokonca je možné si ručne stiahnuť aj naplnené filtre a vďaka - Upraviť nastavenia stránky je možné definovať, či sa má blokovanie na stránke aktivovať alebo nie. Teraz prichádza známy AdBlock aj do Opery.

Funguje v podstate tak isto, ako interné blokovanie, ale pridáva k tomu možnosť automaticky sťahovať naplnené filtre, prípadne si doložiť vlastné, taktiež definovať ručné blokovanie na celé objekty stránky a pre pripravovanú Operu 12.50 je dostupné blokovanie aj cez kontextové menu.
Celý vývoj rozšírenia vzišiel z Google Chrome verzie, kde v diskusnom fóre užívatelia doslova uprosili autorov na konverziu pre Operu a zasielali im informácie o tvorbe rozšírení pre Operu. Pridaním podpory URL filter do rozšírení, sa práca rozbehla a výsledok je potešujúci, i keď stále v očakávaní nasledujúcej verzie prehliadača, pretože vraj rozšírenie nepracuje úplne ideálne.

alt
Rozdiel v použitý AdBlocku na stránkach YouTube. Zmizla bočná reklama a aj reklama z videa.

Celá inštalácia a aj práca s rozšírením je lokalizovaná a tak nie je prekvapením, keď po inštalácií vás privíta s textom: "Teraz máte AdBlock! Hurááá! Akékoľvek novo-otvorené web stránky budú automaticky bez reklám"

V nastavení je možné si vybrať filtre a taktiež definovať vlastné. Pod ikonou v rozhraní je ho možné deaktivovať, prípadne blokovať reklamu alebo časti stránky ručne. Tam prechodom kurzora cez stránku, sú označované časti, ktoré je možné zablokovať a po kliknutí je ešte výber rozšíriť.
Je to dobré pre oblasti stránky, kde sa reklama generuje a zablokovaním jednej z reklám ju nahradí ďalšia. My si zablokujeme celú oblasť a reklama sa nemá kde zobraziť.

Záverom by sme vás však upozornili, že samotné reklamy na stránkach, aj keď sú akékoľvek otravné, zabezpečujú akú-takú časť príjmu ich tvorcom. Ak radi navštevujete svoje obľúbené stránky, tak doporučujeme blokovať reklamy striedmejšie, pretože prispejete tak k jej zachovaniu a prežitiu.

Komentárov  

 
#1 qwert 2012-09-09 21:58
pekna dievka :D
Citovať
 
 
#2 cvm 2012-09-10 06:17
Citovanie qwert:
pekna dievka :D
Kolekcia Victoria Secret je zarukou zaujimavych videii... :-*
Citovať
 
 
#3 Merlin 2012-09-10 07:42
Mne funguje NoAds lepsie
Citovať
 
 
#4 qwert 2012-09-10 08:24
Citovanie Merlin:
Mne funguje NoAds lepsie

toto mozem potvrdit.. neviem ci to je zvyk alebo co.. ale viac som spokojny s robotou NoAds
Citovať
 
 
#5 Char0n 2012-09-10 12:27
@Merlin a @qwert
Ja mám s NoAds problémy, na stránkach na ktorých je to najmenej vhodné mi skryjú napr. tlačidlá a neviem sa pohnúť ďalej. Neviem, či s tým máte tiež skúsenosť a znervózňuje ma to.
Zatiaľ mi vyhovuje AdBlock
Citovať
 
 
#6 cvm 2012-09-10 18:51
Co sa tyka NoAds, tak osobne pouzivam vyvojovu verziu NoAds Advanced, ktora na rozdiel od AdBlock blokuje externe skripty stranky.
Na druhu stranu AdBlock je predsalen nastroj pre beznych ludi a NoAds pre pokrocilych uzivatelov...
Citovať
 
 
#7 Merlin 2012-09-10 22:13
Citovanie Char0n:
@Merlin a @qwert
Ja mám s NoAds problémy, na stránkach na ktorých je to najmenej vhodné mi skryjú napr. tlačidlá a neviem sa pohnúť ďalej. Neviem, či s tým máte tiež skúsenosť a znervózňuje ma to.
Zatiaľ mi vyhovuje AdBlock

Obcas sa to stane, ale v tedy mne pomaha F5
Citovať
 
 
#8 Char0n 2012-09-11 18:01
Citovanie cvm:
Co sa tyka NoAds, tak osobne pouzivam vyvojovu verziu NoAds Advanced, ktora na rozdiel od AdBlock blokuje externe skripty stranky.


Ďakujem aj za tento typ. Ak bude pracovať dobre, nechám si tento plugin.
Problém je, že žiadna takáto app mi nesmie komplikovať život viac ako je nutné. Nemám čas lúštiť log a hľadať, prečo na stránke banky sa nedá rozrolovať menu, resp. to tlačidlo, čo tam bolo tam nie je kvôli app, alebo banka spravila zmenu...
Citovať
 
 
#9 BS-Harou 2012-09-12 10:26
CharOn: Vždycky můžete vypnout rozšíření na HTTPS stránkách.
Citovať
 
 
#10 Char0n 2012-09-14 17:47
Citovanie cvm:
Co sa tyka NoAds, tak osobne pouzivam vyvojovu verziu NoAds Advanced...

Ešte raz ďakujem... Podarilo sa mi bloknúť reklamy, ktoré by som nikdy netypoval, že pôjdu vyblokovať... Jedonoducho super...
Citovať
 
 
#11 Martina 2013-07-29 10:56
www.wesolyaniolek.com/blokovanie-uzivatelov-s-ad-block/ čo na blokovanie vravia majitelia stránok?
Citovať
 
 
#12 brano2 2013-08-01 10:09
Zavisi ci stranka dostava peniaze za zobrazenie reklamy alebo za klik na reklamu.
Kedze pocet klikov je len male promile poctu zobrazeni a vacsina blokovacov asi natolko neznasa reklamu zeby na nu nikdy neklikli, dovolim si povedat ze v pripade za platby za kliknutia si to ta stranka ani nevsimne.
Ak je platena od zobrazeni, potom to vadit moze (hlavne na technickych weboch, kde bude pomer blokovacov a hadam aj operistov vacsi).
Firefox a chrome poskytuju adblock uz davno a vzhladom na podiel pouzivanosti by sa zdvihol odpor uz skor, nemyslim ze koli opere prudko klesnu zarobky.
Citovať
 


Máme online 85 hostí