Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Tématická výzdoba do prehliadača

Tip > Tématická výzdoba do prehliadača

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altTak sme sa dočkali. Po dlhodobo plánovanom konci sveta, ktorý sa evidentne nekonal, prišli aj posledné dni s možnosťou zohnať darčeky pre svojich blízkych. Podaktorí, tak ako aj ja, sme si to nechávali na poslednú chvíľu, s heslom, že čo ak ten koniec sveta nastane, tak už darčeky nebude treba a človek si aspoň niečo ušetrí na balíčky poslednej záchrany. :)
Dnes sú tu už Vianoce a o týždeň sa budeme lúčiť s rokom 2012. Čo takto sa zladiť s dnešným dňom alebo sa už teraz sa tešiť na Silvester a Nový rok?

Na to nám poslúži buď zbierka hotových tém na oficiálnej stránke Opery alebo si vlastnú tému spravíte z ľubovolného obrázka, ktorý máte na disku alebo nájdete na internete.
Úplne bez práce budete spomínanou návštevou pripravených tém na stránke tém pre Operu, ale zrejme vám žiadne nebudú vyhovovať. Preto existuje rožírenie Opera Theme Creator, ktoré jednoduchou formou umožňuje meniť tématický obrázok pod rozhraním prehliadača.

alt
Vyhľadávanie vhodného obrázka pre tému Opery na Google stránke


Použitie je veľmi jednoduché. Stačí si rozšírenie len nainštalovať, nájsť vhodný obrázok a ukázať naň kurzorom. V náhľade uvidíte, ako bude téma v prehliadači vypadať. Ak vyhovuje, tak je potrebne ešte vypísať názov témy - Theme name a podpísať sa pod výtvor - Author´s name. Kliknutím na - Try out your own theme sa téma aplikuje na celý prehliadač (potrebne potvrdiť inštaláciu rozšírenia mimo centrálneho repozitára).

 V prípade, že vám téma nevyhovuje, máte pár sekúnd na jej rýchle vymazanie pomocou tlačítka na informačnej liste - Späť vedľa tlačidla Hotovo. V prípade, že by ste si to rozmysleli neskôr, tak správcu tém nájdete pomocou Shift + F12.
Tam si môžete nepotrebné vymazať, nájsť nové, či upraviť farbu alebo veľkosť ikon rozhrania.

alt
Na stránkach addons.opera.com nájdete aj celkom pekné Vianočné témy.


Rozšírenie umožňuje aj zaslanie vašej témy na Opera servery (musíte byť registrovaný a prihlásený) - Download it, prípadne si ich jemne upraviť pomocou voľby - More options. Tu je možné vybrať si farbu rozhrania alebo nechať, aby ju prehliadač prispôsobil k dominantnej farbe témy a prispôsobiť zobrazeniu obrázkov k proporciám prehliadača.

Pri výbere témy by sme vás upozornili, že celý čas práce s prehliadačom uvidíte v podstate len vrchnú časť témy a plus jemné farebné zladenie rozhrania. Hlavná časť obrázka sa bude ukrývať pod ikonami rýchleho prístupu, preto zamerajte výber skôr ako obsah, na farebnú a funkčnú kompozíciu. Ale ako sa hovorí, proti gustu... :) 

Záverom Vám chceme popriať - Krásne Vianoce a veľa šťastia do Nového roku 2013.


Máme online 108 hostí