Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > SimpleExtManager - šikovný správca rozšírení

Tip > SimpleExtManager - šikovný správca rozšírení

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altV prípade, že používate veľké množstvo rozšírení a potrebujete ich rýchlu správu, tak určite môžeme doporučiť rozšírenie - SimpleExtManager. Na rozdiel, od samostatného listu s rozšíreniami, ktoré štandardne ponúka Opera, tento manažér ponúka jednoduché a prispôsobiteľné rozhranie, možnosť vytvárať skupiny rozšírení, ktoré si aktivujete len podľa potreby, či vyhľadávanie...

Rozšírenie vo svojom predvolenom nastavení zobrazí všetky nainštalované rozšírenia, ich počet a možnosť ich jedným kliknutím deaktivovať, zmeniť im nastavenie (ak to umožňujú) a prípadne odstrániť. Obsahuje políčko pre vyhľadávanie (ak ich máte naozaj veľa), tlačidlo pre rýchlu deaktiváciu všetkých rozšírení (výborná vec, ak potrebujete zistiť, či vám nejaké rozšírenie neblokuje prístup na stránky) a zaujímavou funkciou sú skupiny.

altSimpleExtManager ponúka kondenzované rozhranie s jednoduchou manipuláciou s rozšíreniami.


Skupiny slúžia na vytvorenie balíku napríklad tématicky zhodných rozšírení, ktoré je možné spoločne aktivovať, či deaktivovať v prípade potreby. Napríklad vývojári môžu mať v balíku rozšírenia pre prácu s internetovými stránkami a v prípade potreby si zapnúť jedným kliknutím. Všetko to ide pravým kliknutím na stránke a výberom skupiny, ktorú chcete používať.

Menu rozšírenia je jednoduché a ponúka na výber možnosť ešte viac zjednodušiť zobrazenie (odstrániť ikonky, či odkazy), vytvárať skupiny, prípadne resetovať nastavenie do predvolených hodnôt.

Autorom rozšírenia SimpleExtManager je užívateľ s nickom iron2000, ktorý ponúka ešte zopár ďalších rozšírení (schránka zatvorených listov, práca s históriou prehliadača, či správanie sa nových listov).

Komentárov  

 
#1 ivoL 2014-05-25 20:02
Doplnky proti špehovaniu
Blokovanie reklamy
- doplnok Adblock
b) Blokovanie sledovacích prvkov
- doplnok Ghostery, zablokoval 89% trackerov, zatiaľ čo doplnok Disconnect len 54%.
c) Šifrované spojenie so stránkami
V tomto vám pomôže doplnok HTTPS Everywhere,ktorý zaručí že pokiaľ web šifrované pripojenie ponúka, prehliadač ho vždy využije.
d) Zamaskovanie IP adresy
- doplnok ZenMate for Opera, môžete si vybrať z piatich proxy serverov.
Citovať
 


Máme online 117 hostí