Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Sidewise - listy, kôš a poznámky v bočnej lište

Tip > Sidewise - listy, kôš a poznámky v bočnej lište

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAk chcete využívať prehliadač naplno, ale bojíte sa preplnenej lišty s listami stránok, kde je po chvíľke veľmi ťažké sa orientovať, tak máme pre vás jeden zaujímavý tip v podobe rozšírenia - Sidewise. I keď musíme preň skočiť na stránky pre Google Chrome, ale stojí za vyskúšanie, pretože ponúka zobrazenie otvorených listov na bočnom paneli s možnosťou ich zoskupovať, zamykať, oštítkovať, či hibernovať...


Začnime však po poriadku. Rozšírenie - Sidewise je vlastne bočný panel, ktorý je možné prilepiť na pravú, či ľavú stranu okna prehliadača. Rovnako je ho možné používať, ako plávajúce okno, ktoré v prvom rade zobrazuje pod sebou zoznam otvorených listov.

altSidewise - možnosť správy zoskúpených listov od zobudenia, cez zamknutie, až po zatvorenie.


Zoznam listov je možné zoskupovať do tématický rovnakých skupín, skupiny je možné ľubovolne pomenovať a listy v skupine hibernovať tak, že sa stratia z lišty listov, ale zostanú po nich odkazy. Následné obnovenie je možné vykonať na celú skupinu alebo na každý list zvlášť.

Nechýba možnosť listy zatvárať, presúvať medzi skupinami, zamykať, vyhľadávať, či dokonca farebne zvýrazňovať. I keď rozšírenie nie je lokalizované, všetky anglické názvy funkcií sú ozrejmené grafickými ikonami.

alt
Sidewise - bočný panel s množstvom hybernovaných listov, s otvorenou ponukou pre konkrétny list. (klik na zväčšenie)


Samozrejme, to nie je všetko. Rozšírenie ponúka zoznam zatvorených listov s jednoduchou možnosťou ich obnovenia, či vyhľadávania alebo len skopírovania ich adresy. No a do tretice je prítomný aj jednoduchý zápisník.

Nastavenie rozšírenia ponúka desiatky úprav správania sa okna s otvorenými listami, možnosť ich spravovať z iného displeja, ak ich máte k počítaču pripojených viac a rovnako nechýba možnosť importu a exportu dát.

:: Ak si chcete rozšírenie Sidewise vyskúšať, tak nezabudnite najskôr na inštaláciu rozšírenia Download Chrome Extension, aby ste mohli sťahovať z internetového obchodu Google.

Medzi nevýhody rozšírenia môžme považovať fakt, že rozšírenie beží v samostatnom okne, ale spolu s prehliadačom. Druhá nevýhoda spočíva v tom, že sa rozšírením nezbavíte pôvodnej lišty listov a tým nezískate žiadny priestor na výšku. Naviac prekaža aj hrúbka systemového okna (na obrázkoch Windows 8.1).


Máme online 115 hostí