Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > µBlock - šikovný a úsporný blokovač reklám

Tip > µBlock - šikovný a úsporný blokovač reklám

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAk hľadáte učinný, pritom jednoduchý nástroj na blokovanie reklám a rozličných prvkov stránky, tak zvyčajne nás napadne populárny AdBlock v hocijakej verzií. Samozrejme, že sú blokovače založené na blokovaní len skriptov, časti stránok, prípadne reklamných bannerov, ale mať to najlepšie z každého nesie značné riziko, že sa rozšírenia budu navzájom ovplyvňovať. A čo je ešte horšie, značne to môže spomaliť prehliadač...


µBlock je blokovač reklám, ktorý je rovnako účinný, ako známejší AdBlock, ale je jednoduchší a pamäťovo menej náročnejší. Dokáže využívať aj rovnaké filtre, či nastavenia, ako AdBlock, ale podľa jeho autora je efektívnejší.

alt
Poznáte to, prídete na svoju stránku a polovica obsahu je len reklama a ostatné je v tej druhej polovici. µBlock je deaktivovaný.


Rozšírenie umožňuje jednoduchú aktiváciu, či deaktiváciu, spočítava blokované prvky, ponúka aj ručný výber objektov, či prvkov stránky a nechýba ani štatistika blokovaných prvkov na navštívených stránkach.

V nastavení ešte nájdeme množstvo vytvorených filtrov, ktoré je možné sťahovať a upravovať tak zobrazovanie obľúbených stránok, pripadne použiť vlastné filtre. Nezabúdajte si však len vyberať a nie zvoliť si všetky, pretože môže sa ti podpísať na výkone prehliadača.

alt
Po aplikácií filtrov a ručnom zablokovaní časti stránky sa stránka prečistila a zrýchlilo sa jej načítanie. 


:: Rozšírenie µBlock nájdete v katalógu rozšírení pre nové verzie prehliadača Opera a prítomný je aj český popis programu, prípadne odkaz na vývojovú stránku rozšírenia (stále je vo vývoji).

Radi by sme vás však upozornili, že samotné reklamy na stránkach, aj keď sú akékoľvek otravné, zabezpečujú akú-takú časť príjmu ich tvorcom. Ak radi navštevujete svoje obľúbené stránky, tak doporučujeme blokovať reklamy striedmejšie, pretože prispejete tak k jej zachovaniu, či prežitiu.

Komentárov  

 
#1 adblock 2014-09-12 11:40
keby to s tou reklamou na webe tolko neprehanali, tak by ziadne blokovace neboli nutne...ale nuz stav je taky, ze clovek si spokojne otvori oblubenu stranku, vsetko na neho zacne blikat, vyskoci par okien a je po dobrej nalade :)..dokial to bude takto, ziadny zdravy clovek si adblock nevypne :)
Citovať
 
 
#2 Norbert_RA 2014-09-13 08:04
Musim potvrdit, vyskusal som tento µBlock a podla spravcu uloh spotrebovava len 32MB z pamate, co je cca polovica oproti Adblock Plus. Zatial som nezaznamenal ziadne problemy so zobrazenim stranok pri zapnutom µBlock.
Napriek tomu chcem poprosit navstevnikov nasich stranok opera-prehliadac.com , aby pouzivali podobne blokovace striedmo, alebo vobec.
Jediny prijem, ktory udrzuje stranky nazivo, je prijem z reklam ;-)
Citovať
 
 
#3 dzooky 2014-09-19 22:17
@Norbert_RA: predpokladam ze ste plateny za klik ne za zobrazenie za reklamu :D
takze aj ked sa reklama zobrazi co z toho, ani peso
Citovať
 


Máme online 96 hostí