Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Custom New Tab - vlastná stránka v novom liste

Tip > Custom New Tab - vlastná stránka v novom liste

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAk patríte k tým užívateľom, ktorým vadí, že po otvorení nového listu sa zobrazuje stránka s rýchlym prístupom, napriek tomu, že túto funkcionalitu nevyužívate, tak nevešajte hlavu. Našli sme tri rovnaké, pritom rozdielne rozšírenia, ktoré vám umožnia si zvoliť, aká stránka sa zobrazí v novom liste. Plus pridávame štvrté rozšírenie, ktoré umožní mať tlačidlo domovskej stránky samostatné.


:: Prvé rozšírenie, ktoré si vezmeme na pretras, bude úplne jednoduché a volá sa - Custom new tab page. Po inštalácií vám ihneď ponúkne nastaviť si stránku a je vymaľované. Otvoreným nového listu sa otvorí vami zadefinovaná stránka, pritom stále funguje aj ikona na otvorenie rýchleho prístupu.

alt
Jednoduchšie to hádam ani nejde. Zadáte si len adresu a hneď ste po otvorení nového listu tam.


:: Druhé rozšírenie je trošku nápaditejšie a volá sa - Custom home page. Ponúka okrem zadania URL stránky, aj výber, či sa skočí rovno do záložiek, rýchleho prístupu alebo si jednoducho vyberiete adresu z otvorených stránok.

alt
Graficky príjemne spracované rozšírenie, ktoré vám pomôže zo zadavaním stránok.


:: Tretie rozšírenie je ešte o niečo zaujimavejšie a ponúka zopár funkcií naviac. Volá sa - New Tab Start Page Pro a okrem nastavenia stránky pre nový list, ponúka aj prechod na adresu z označeného linku (Open URL in New Tab), rovnako je možné dvojklikom prejsť len na napísanú textovú adresu, hľadá podobné, či rovnaké obrázky (Reverse Image Search) a ponúka zobrazenie stránky z Google cache.

alt
Funkčne bohaté rozšírenie, ktoré okrem iného dokáže prejsť na textový odkaz, či vyhľadávať obrázky inverzným inžinierstvom.


:: Štvrtým rozšírením bude samostatná ikona pre otvorenie domovskej stránky - Homepage in New Tab, ktorá ponúka presne to, na čo bola určená. Teda, po stlačení sa zobrazí domovská stránka. Je možné si nastaviť, či sa otvorí do nového listu alebo do toho istého. Funkcia nového listu v prehliadači bude zachovaná a otvorí stránku s rýchlym prístupom.

alt

Komentárov  

 
#1 Duri 2014-11-16 11:38
ako to stvrte rozsirenie ten domcek presuniem na lavu stranu???? nemozem to nikde najst a toto mi vadi ze je na pravej
Citovať
 
 
#2 cvm 2014-11-16 14:49
Citovanie Duri:
ako to stvrte rozsirenie ten domcek presuniem na lavu stranu???? nemozem to nikde najst a toto mi vadi ze je na pravej
To je rozsirenie, tak to nejde presunut nikam inam. :sigh:
Citovať
 


Máme online 97 hostí