Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Select like a Boss - výber textu z odkazu

Tip > Select like a Boss - výber textu z odkazu

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altRozdielnosť vykresľovacích jadier medzi klasickou Operou a novou Operou spôsobil, že niektoré stránky sa zobrazujú inak a aj správanie sa prehliadača na stránkach je iné.
Mnohých mohol zaraziť fakt, že napríklad taký výber textu z odkazu nie je v novej Opere taký jednoduchý, ako v klasickej a užívateľ musí chytiť určitý cvik, aby sa mu to podarilo. Máme však tip, ako na to a pridávame aj plynulé posúvanie stránky.


 Pri písaní tohto článku sme objavili, že až dvaja autori mali rovnaké nutkanie a spravili rozšírenie na výber textu z odkazu. Keďže Select like a Boss a Selectable Links like text ponúkajú rovnakú funkčnosť, ale prvý spomínaný ponúka naviac aj ikonku v rozhraní prehliadača, ktorá informuje, že rozšírenie je aktivované, tak je na vás, pre ktoré rozšírenie sa rozhodnete a vyskúšate.

Po inštalácií je teda možné označiť aj časť textu z odkazu, bez toho, aby ste "zobrali" celý odkaz, ako sa to snaží ponúknuť prehliadač a potom s nim patrične naložiť (poslať text na hľadanie, či kopírovať do schránky).

alt
Výber textu priamo v internetovom odkaze pomocou rozšírenia Select links like a Boss. Bonusom, ktorý sme si nachystali do tohto článku bude rozšírenie Scroller, ktoré sa snaží napodobiť plynulé posúvanie stránky pomocou kolečka myšky alebo pomocou kláves, ako to mala klasická Opera.

Pozor, keďže sa nejedná o internú funkciu ale o rozšírenie, tak plynulé posúvanie nemusí vidieť na niektorých internetových alebo interných stránkach. Samozrejme, po inštalácií je potrebné znovu-načítať stránku, pripadne reštartovať prehliadač.

Komentárov  

 
#1 creeper 2015-02-24 10:40
Konecne, vyber textu z linkov - velke trapenie v chromovych prehliadacoch :-)
Citovať
 
 
#2 cvm 2015-03-12 06:29
Toto ma neuveritelne vytacalo na vsetkych konkurencnych prehliadacoch a aj na novej Opere. Oznacit nejaky blok textu, cast textu v odkaze, tak ako na klasickej Opere nevie nik. Toto rozsirenie je preto pre mna samozrejmost, ktoru mam nainstalovanu.
Citovať
 
 
#3 prcoff 2015-03-12 09:11
cvm is a boss ;-)
Citovať
 


Máme online 88 hostí