Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Screenshot a Reverse search - snímame a hľadáme

Tip > Screenshot a Reverse search - snímame a hľadáme

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altDnes si predstavíme dve zaujímavé rozšírenia, pochádzajúce od rovnakého autora, ktoré umožnia zosnímať časť, či celu internetovú stránku alebo zaslať časť stránky, či konkrétny obrázok na hľadanie pomocou TinyEye. Služba TinyEye slúži na vyhľadávanie označeného obrázku v databáze obrázkov použitých na stránkach s dôvodom sa dopátrať k zdroju, lepšiemu rozlíšeniu, prípadne k jeho variácii.


Prvým rozšírením, ktorému sa budeme chíľku venovať ma názov - Easy screenshot a ako sme spomínali, tak umožňuje, cez kontextové menu prehliadača vytvoriť snímku stránky pomocou voľby - Capture Visal Part alebo snímku časti stránky pomocou voľby - Capture a Portion. Následne sa automaticky vytvorený snímok ukladá do predvoleného adresára prehliadača a tento úkon je oznámený aj cez správcu sťahovania.

alt
Výber časti stránky pomocou rozšírenia Easy screenshot a následne sa ukladá na disk.


Druhe rozšírenie ma názov - Reverse image search a po inštalácií umožňuje kontextovou ponukou - Reverse Image Search (image url) na ľubovolnom obrázku zaslať jeho odkaz na server služby TinEye a vyhľadať jeho použitie, zmeny, prípadne zdroj. Služba na vlastnej stránke ponúka aj nahratie lokálneho obrázku.
Rozšírenie ponúka aj výber časti stránky (v prípade, že je obrázok na pozadí a nie je možné ho vybrať) a to pomocou kontextu - Reverse Image Search (capture).

alt
Expertíza obrázku z tohto článku vraví, že sa nachádza na takmer 300 miestach.


Pri tejto príležitosti môžeme spomenúť možno lepší a výkonejší vyhľadávač obrázkov. Samotný Google ponúka túto možnosť a pre Operu existuje rozšírenie - Reverse Image Search on Google.
Rovnako ako TinEye umožňuje hľadať použitie obrázku na stránkach, prípadne jeho originálnu verziu alebo zobrazuje jemu podobné obrázky. Nechýba ani nahratie lokálneho obrázku alebo z jeho odkazu.

Ak spomíname alternatívy, tak k prvému rozšíreniu možeme spomenúť o niečo funkčnejšiu verziu snímača stránky - Fireshot, ktorý vie naviac správiť snímok celej stránky, podporuje klávesové skratky, umožňuje si vybrať si medzi JPG a PNG formátom, tlačiť a dokonca vo formáte PDF.

Komentárov  

 
#1 Milan 2015-04-27 19:16
Nestačí obyčejná klávesa PrintScreen a vložit do jakéhokoli editačního programu (PhotoFiltre, ACDSee, atd.)
Citovať
 
 
#2 cvm 2015-04-27 21:02
Citovanie Milan:
Nestačí obyčejná klávesa PrintScreen a vložit do jakéhokoli editačního programu (PhotoFiltre, ACDSee, atd.)
Ak niekto potrebuje startovat po PrintScreene dalsi program, kde sa snapshot nacita a nasledne sa musi este orezat od rozhrania system a prehliadaca, tak naozaj nepotrebuje rozsirenie.
Len neviem, ako spravi snimok celej stranky, ako spominane rozsirenie Fireshot. Tam by sa to muselo robit na viac krat a nejako spojit...
Citovať
 


Máme online 94 hostí