Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Magic Actions for YouTube - balík úprav pre YouTube

Tip > Magic Actions for YouTube - balík úprav pre YouTube

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altYouTube má už desať rokov a je najznámejší a najväčší portál na zdieľanie videí.
Pre internetové prehliadače existuje množstvo rozšírení, ktoré upravujú jeho možnosti, správanie a aj vzhľad a umožňujú tak užívateľom ešte viac si skomfortniť časť strávení pri sledovaní, ale žiadne nie je tak funkčne bohaté, ako Magic Actions for YouTube.
V nasledujúcej recenzií si popíšeme jeho vlastnosti a funkcie...


Pri inštalácií Magic Actions for YouTube sa vám zobrazí ponuka aj na inštaláciu ďalšieho rozšírenia od autora - History Eraser, takže v prípade, že nepotrebujete bohatého a detailného správcu vymazávania ľubovolných častí histórie prehliadania, tak zakážte jeho inštaláciu. V prípade, že si rozšírenie nainštalujete, tak ho ľahko deaktivujete zo správcu rozšírení.

altBohaté nastavenie rozšírenia je trošku obklopené reklamou a prezentáciou autorov.


Po inštalácií sa zobrazia nastavenia, kde si postupne nastavujete spôsob ovládania a zobrazenia hlasitosti - Instant control over volume, nastavujete parametre kvality videa - Enable Auto HD, skrývate reklamu (veľmi užitočné) - Hide Ads, povoľujete širokouhlé zobrazenie - Enable Auto Wide, maskujete sa, že pochádzate z Británie (obmedzenie sledovania len na určite krajiny) - Bypass country, nastavujete veľkosť prehrávača - Enable Cinema, vyberáte si použitie plugínu (HTML5 alebo Flash) - Force Player Type,  vypínanie automatického prehrávania - Stop autoplay, vylepšenie pred-načítavania a prehrávania - Speed Boster, aktivujete opakované prehrávanie - Enable Auto Replay,  skrývate ovládacie prvky - Auto-hide Player Controls, upravujete komentáre (väčšie avatary, či posledne komentáre na začiatku) - Comments Features, vypínate poznámky vo videách - Don`t Show Video Annotations alebo povolujete prepnutie do nočného režimu (tmavé pozadie celej stránky), či zväčšovanie náhľadov videí pre prechode myškou - Advanced Features.

alt
Nočný režim YouTube stránky so širokouhlým prehrávačom videí, bez reklám s predvoleným nastavením kvality.


Pre rýchly skok do nastavení, je v adresnom riadku ikona rozšírenia, ktorá ďalej ponúka aj zobrazenie plugínov a ďalších rozšírení prehliadača, prípadne históriu prezeraných videí na Youtube, ale aj iné (ne)potrebné odkazy.

Napriek množstve nastavení a funkcií rozšírenia Magic Actions for YouTube, tak chýba mu obľúbené sťahovanie HD alebo FullHD videí. Spomedzi množstva rozšírení, ktoré umožňujú sťahovať videa, vyberáme obľúbené - Download YouTube Videos as MP4, ktoré perfektne sadne do rozhrania a ponuka stiahnutie videa SD alebo HD kvalite (ak je dostupné).

Medzi externé riešenie, ktoré môžeme doporučiť patri aplikácia YouTube Downloader HD, ktorú doporučujeme sťahovať v prenosnej verzií, pretože sa nemôžeme zaručiť k možnému pridávaniu všakovakých nepotrebných aplikácií priamo do inštalácie.

alt


Aplikácia YouTube Downloader HD funguje jednoducho. Skopírujete si adresu zaujímavého videa do riadku Video URL a určíte si, kam sa bude sťahovať a v akej kvalite (ponúkana SD, HD - 720p alebo FullHD - 1080p kvalita). Stlačením tlačidla Download sa začne sťahovanie videa do určeného adresára. Úplne jednoduché a hlavne funkčné...

Komentárov  

 
#1 kubalav 2015-06-01 08:23
A čo YouTube Center? Ten má všetko v jednom. Ale odporúčam skôr vývojársku verziu.
Citovať
 
 
#2 cvm 2015-06-01 11:06
Citovanie kubalav:
A čo YouTube Center? Ten má všetko v jednom. Ale odporúčam skôr vývojársku verziu.
Ano, aj na forach sa stazuju, ze je na YouTube center potrebny update, pretoze verzia na stranke je z minuleho roka.
Citovať
 
 
#3 tomas 2015-06-02 14:03
"chýba mu obľúbené sťahovanie videí. Keďže táto funkcionalita je zakázaná priamo zo stránky YouTube". Asi to nechápem. Ja mám rozšírenie Download YouTube Videos as MP4 a funguje bez problémov. Potreboval som to jednorázovo. Ale mám pocit, že pri hľadaní toho bolo na výber dosť a toto rozšírenie som si vybral +/- náhodou.
Citovať
 
 
#4 cvm 2015-06-02 20:25
Citovanie tomas:
Ja mám rozšírenie Download YouTube Videos as MP4 a funguje bez problémov. Potreboval som to jednorázovo. Ale mám pocit, že pri hľadaní toho bolo na výber dosť a toto rozšírenie som si vybral +/- náhodou.
Ano, mam v clanku chybu a zle som spisal myslienku. Problemom su FullHD videa v 1080p (paradne na testovanie obrazu FullHD TV :P ). Avsak dakujem za info, doplnim clanok o spominane rozsirenie.
Apropo, ked sa uz bavime o stahovani, tak na take jednoduche stahovanie videi z roznych stranok je dobra aj aplikacia YOUTUBE DOWNLOADER.
Citovať
 
 
#5 tomas 2015-06-03 11:31
Citovanie cvm:
Problemom su FullHD videa v 1080p

Aha. Dík za info. A hlavne veľká vďaka za opera-prehliadac.com.
Citovať
 


Máme online 93 hostí