Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Zaujímavé rozšírenia pre bočný panel

Tip > Zaujímavé rozšírenia pre bočný panel

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altKeď príchodom Opery 30 prišla podpora pre rozšírenia do bočného panelu, tak tým sa v podstate aj vrátila pravá ruka klasickej Opery. Tá totiž v bočnom panely mala záložky, poznámky, poštu, informácie o stránke, správcu sťahovania, históriu, prípadne ste si mohli analyzovať stránku cez odkazy alebo doplniť stránku. V novej Opere je možné uvedené vymoženosti postupne podoplňovať a pozrieme sa na tie najlepšie.


Na začiatok je potrebné si zapnúť bočný panel pre rozšírenia cez Opera menu > Rozšírenia > Bočný panel.

Prvé rozšírenie, na ktoré sa pozrieme sa volá V7 Tabs a poskytuje vertikálny pohľad na otvorené listy. Poviete si, veď niečo podobne máme na opačnej strane, ale na rozdiel, toto rozšírenie ponúka aj jednoduchšiu správu otvorený listov alebo dokonca otvorených okien.

Rozšírenie umožňuje presunúť vybraný list do nového okna, zatvoriť aktuálny, prípadne ostatné listy, taktiež znovu otvoriť posledne zatvorený list alebo zobraziť zoznam zatvorených listov. Funkcie tlačidiel sa menia podľa toho, či klikáte na tlačidla pravým alebo ľavým tlačidlom. 

Bonusovými funkciami je uloženie všetkých otvorených listov do záložiek, či zmeniť zoom stránky alebo listovať medzi otvorenými stránkami len koliečkom myšky.

alt
V7 Tabs umožnuje spravovať nielen listy ale aj okná. Nechýba ani zoznam zatvorených listov.


Druhé rozšírenie, ktoré je od toho istého autora sa volá V7 Notes a umožňuje rovnako, ako v klasickej Opere, uložiť si časť textu zo stránky do poznámok a ona sa nám uloží aj s odkazom na zdrojovú stránku. V poznámkach je možné vyhľadávať, či tvoriť zložky, kde budú tematicky rovnaké položky.
Rozšírenie umožnuje export a import poznámok a to dokonca aj z klasickej Opery.

alt
Poznámky, ako ich poznáme z klasickej Opery. Rozšírenie si ukladá aj ikonu stránky z ktorej je text.


Tretím rozšírením, ktoré si spomenieme je znova od rovnakého autora a vola sa V7 Extensions Manager a slúži na prehľadnú a jednoduchú správu nainštalovaných rozšírení. Na rozdiel od konkurencie, ponuka informácie o nazve, autorovi, verzii, či možnosti aktivovať/deaktivovať, nastaviť alebo zmazať rozšírenie. Jednoduché a prehľadné.

alt
Správca nainštalovaných rozšírení ponúka všetky potrebné informácie a funkcie.


Ďalšie rozšírenie je v celku praktické, ale potrebuje ešte dozrieť. Jeho názov je Web panel a zjednodušenie je to prehliadač v prehliadači. Umožňuje otvoriť jednoduchú stránku a z nej otvárať nové odkazy, prípadne len sledovať zmeny. Vo fórách sa od rozšírenia požaduje, aby vedel otvárať aj HTTPS stránky a podaktorým chýba aj prispôsobenie stránok k rozmerom okna.

alt
Pre Web Panel je praktické napríklad aj taký obsah FTP servera.


Z ostatných rozšírení môžeme ešte spomenúť The Stories, ktorý slúži na uloženie záložiek tématický zhodných kategóriach. Autor dokonca tvrdí, že si netvoríte odkazy, ale vytvárate príbehy, ktoré zastupujú jednoduché ikony,či farby. Vyskúšajte, možno sa vám takéto poňatie záložiek bude páčiť.

Komentárov  

 
#1 mf 2015-06-29 07:57
Na různých místech, včetně FB stránek Opery, jsem se dočetl, že se vrací klasické poznámky, ale stále nemohu přijít na to, jak s poznámkami pracovat, abych již uložené poznámky mohl vkládat skrze pravé tlačítko myši do různých formulářů atd. - respektive se obávám, že to vůbec nejde. Mýlím se?
Citovať
 
 
#2 cvm 2015-06-29 11:45
Citovanie mf:
Na různých místech, včetně FB stránek Opery, jsem se dočetl, že se vrací klasické poznámky, ale stále nemohu přijít na to, jak s poznámkami pracovat, abych již uložené poznámky mohl vkládat skrze pravé tlačítko myši do různých formulářů atd. - respektive se obávám, že to vůbec nejde. Mýlím se?
Vkladat ulozene poznamky do policok nevie (zatial) zial ziadne z rozsireni pre bocny panel.
Ale existuje Chrome rozsirenie - LinkedNotes, ktore to vie.
Citovať
 
 
#3 mf 2015-06-29 16:15
Mockrát dík za tip. Skutečně funguje!
Citovať
 


Máme online 92 hostí