Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Tab Sidebar - výborná správa listov v bočnom paneli

Tip > Tab Sidebar - výborná správa listov v bočnom paneli

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAk ste ešte neobjavili kúzlo záložiek, prípadne odkazov rýchleho prístupu a lišta listov je u vás neustále preplnená, tak máme pre vás jedno veľmi príjemné rozšírenie, ktoré vám umožní mať v listoch aspoň trošku poriadku.
Rozšírenie toho umožňuje naozaj veľa, preto by sa hodila deaktivácia hlavnej lišty listov prehliadača, aby sa uvoľnil vertikálny priestor pre stránky.


Rozšírenie Tab Sidebar je určené do bočného panelu s rozšíreniami a tak, ak ho nemáte aktivovaný, tak sa vám automaticky zobrazí a rozšírenie sa doň pridá. Na začiatku uvidíte zoznam otvorených listov pod sebou, jeden základný filter a mnoho možností, že chvíľku budete váhať, čo stlačiť skôr.

Základom je zobrazenie listov pod sebou, pomocou ikony štetca, môžete zmeniť, ich veľkosť, prípadne zmeniť ich na zobrazenie aj ich náhľadov. Môžete kombinovať ich zobrazenie vedľa seba v šachovnici, prípadne v stromovej štruktúre, ak otvoríte viac odkazov z jednej stránky.
Výborným nápadom je náhľadové okno, kde je naviac informácia o počte stránok rovnakej adresy, počet skupín a celkový počet listov.

alt
Zoznam otvorených stránok v skupine v zobrazených v stromovej štruktúre a vlastným obrázkom podkladu. 


Najväčší priestor je však kladený na hľadanie, triedenie a členenie listov. Podstata je spočíva vo vytvorených skupinách, do ktorých je možné presúvať listy ručne alebo je možné vytvoriť špecifický filter, podľa názvu, adresy alebo aktivity na stránke. Filtre je možné farebne označiť, nastaviť im usporiadanie, prípadne zmazať všetky ostatné skupiny alebo len tú aktuálnu.

altZjednošenie rozhrania rozšírenia len o náhľady listov, bez skupín, ale stále s vlastným pozadím a ďalšími funkciami.


Nechýbajú možnosti zobrazenia zatvorených listov alebo možnosti zmazania duplikátnych listov. Rozšírenie naviac umožňuje nastavenie animácií, úpravy v zobrazení skupín, nastaviť si pozadie pod rozšírenie s možnosťou dodatočnej úpravy priehľadnosti, či viditeľnosti.

Tab Sidebar patrí medzi to najkomplexnejšie rozšírenie, ktoré je určené do bočného panelu. Škoda len, že nie je možné nahradiť pôvodnú lištu listov, prípadne ju deaktivovať a tak ovládať otvorené listy z bočného panelu.

Komentárov  

 
#1 Milka 2015-10-15 14:20
Ešte keby šlo mať súčasne zobrazené oba pod sebou:
- bookmarks
aj -sťahovanie do budúcna...
Citovať
 
 
#2 el nino 2015-10-17 22:22
panelY??? nie v bočnom paneli ??
dávaš tmu slovenčinovi
Citovať
 
 
#3 cvm 2015-10-18 06:24
Citovanie el nino:
panelY??? nie v bočnom paneli ??
dávaš tmu slovenčinovi
Ops, správne, mám tam chybu, ktorá vznika pri tvorení vhodného názvu článku. Ale na druhú stranu, ani ty si tomu veľmi nepomohol. Podľa pravidiel sa slovo skloňuje podľa vzoru dub a má teda byť v bočnom panele a teda žiadne mäkké i tam nie je (dub-duby a panel-panely).
Citovať
 
 
#4 kubalav 2015-10-18 08:36
cvm, el nino má pravdu, správny je tvar paneli.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=panel&s=exact&c=gce7&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
Citovať
 
 
#5 cvm 2015-10-18 09:08
Citovanie kubalav:
cvm, el nino má pravdu, správny je tvar paneli.
http://slovniky.juls.savba.sk/
Ok, môže byť. Spravil som znova chybu... :-*
Citovať
 


Máme online 91 hostí