Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Hover zoom a preview - náhľady stránok a obrázkov

Tip > Hover zoom a preview - náhľady stránok a obrázkov

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altPredstavíme si dva doplnky, ktoré slúžia ako jednoduché náhľady zmenšených obrázkov, prípadne celých stránok. Prvé rozšírenie - Hover zoom, napriek jednoduchej funkčnosti, poskytuje bohaté možnosti nastavenia, pritom druhé - Hover preview je ešte vo vývoji a nejaké rozšírené nastavenia budete ťažšie hľadať.
Funkčné sú však obe dve a pridávame ešte tip aj na podobné rozšírenia.


:: Začnime náhľadmi zmenšených obrázkov - Hover zoom. Po inštalácií rozšírenie pracuje s obrázkami na stovke známych stránkach, ktoré disponujú odkazmi na veľké obrázky, ako Google.Images, Wikipedia, Twitter, Flickr, Tumblr, MySpace, Reddit, či Facebook.

Pôvodne sme chceli spomenúť podobné rozšírenie - Hover free pre Operu, ale to je dlhodobo neaktualizované a po rýchlom testovaní, funguje snáď len na Google obrázky. Hover zoom je rozšírenie pre Google Chrome a tak pred jeho inštaláciou je potrebné si ešte stiahnuť - Download Chrome extension.

alt
Hover zoom na stránke Google Images. Po prechode kurzora cez obrázok sa zobrazí jej zväčšený náhľad.


Rozšírenie ponúka definovanie klávesových skratiek, spôsoby a časy zobrazenia, stiahnutie jasu pozadia, či definovanie kde sa bude aplikovať a kde to nevyžadujete. Hover zoom dokonca poskytuje aj náhľad MP4 a WebM videí a aktualizovanie plugínov pre stránky.

Pri tejto príležitosti môžeme spomenúť aj výborné rozšírenie Imagus, ktorého funkčnosť je rozšírená aj o jednoduché úpravy zobrazenia obrázka a isto mnohých ešte poteší aj podpora klasickej Opery 12.


:: Druhým rozšírením bude, zatiaľ jednoduché, ale na niektorých stránkach aj výborne funkčne - Hover preview. Rozšírenie slúži na zobrazenie stručného náhľadu z odkazovaného linku. Ak je stránka napísaná dobre (nadpis a stručné info v úvode), tak rozšírenie ponúka až prekvapivo dobré výsledky.

alt
Pri čítaní článku na stránke stačí len kurzorom ukázať na odkaz iného článku a zobrazí sa jeho stručný náhľad.


Rozšírenie neponúka zatiaľ takmer žiadne nastavenie. Môžete si ho cez ikonu deaktivovať a prípadne len nespúšťať na označených stránkach. Sme zvedaví, ako sa jeho vývoj bude uberať do budúcnosti...

Komentárov  

 
#1 Mia2 2016-05-26 20:25
Vie sa jak to bude teraz, keď je už Opera predaná?
Citovať
 
 
#2 Maťo 2016-05-31 12:31
Jak je to s dvoma ASI poslednymi verziami Opery 37 v install dir?
Citovať
 
 
#3 cvm 2016-05-31 17:12
Citovanie Maťo:
Jak je to s dvoma ASI poslednymi verziami Opery 37 v install dir?
Nerozumiem otázke.
Citovať
 
 
#4 Mia2 2016-06-06 15:02
Citovanie cvm:
Citovanie Maťo:
Jak je to s dvoma ASI poslednymi verziami Opery 37 v install dir?
Nerozumiem otázke.


Vždy po inštalácii mo v adresári Opera zostanú akoby dve "posledné" verzie, viď - http://i.imgur.com/QLuUnMh.png
žiaľ už som nestihol - jeden adrsár som už zmazal..
Citovať
 


Máme online 95 hostí