Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Distill Web Monitor - sledovanie zmien na stránkach

Tip > Distill Web Monitor - sledovanie zmien na stránkach

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altDnes sa pozrieme na rozšírenie - Distill Web Monitor, ktorý umožňuje suplovať schopnosť RSS čítačky, ktorá informuje o nových článkoch na sledovanej stránke, ale s pridanou hodnotou vo forme sledovania akýkoľvek zmien, ktoré sa v stanovenom čase udejú na stránke. Teda, je možné sledovať príspevky vo fórach, prípadne komentáre pod určitým článkom alebo autorské zmeny.


Rozšírenie - Distill Web Monitor obsahuje veľmi bohaté nastavenia, tiež možnosti sledovania stránok a aj notifikácie o zmenách. Je možné dokonca zasielať notifikácie mailom, SMS, prípadne na mobilné zariadenia, ale to až po registrácií na serveroch rozšírenia.

Na navštívenej stránke stačí kliknutím na ikonu rozšírenia a vybrať si, či pridáte celú stránku alebo len jej časť do sledovania, prípadne len zdroj RSS, ak ho stránka obsahuje. Pri výbere časti stránky sa dajú selektívne vyberať jej časti alebo v označenom bloku odstraňovať časti, ktoré nechceme, aby boli sledované (odkazy na iné stránky, reklamy, či nepodstatné fóra).

Pri zadávaní sledovania sa dá nastaviť interval sledovania zmien, zariadenie, kde sa budú zmeny zobrazovať (je možné zadať aj Android zariadenie) a upraviť názov v sledovaní. Nechýba ani spôsob notifikácie, ktorá sa má pri zmene vykonať (zvuková, obrazová, či po prihlásení aj poštová alebo SMS notifikácia).

altZoznam sledovaných stránok, s pridelenými štítkami a so systémovou notifikáciou zmien.


Pre pokročilé sledovanie je možné zadať parametre sledovania, teda výrazy alebo reťazce, na ktoré má byť sledovanie zamerané a naviac je možné vytvoriť aj sledovacie skupiny stránok, kde je možné stránky triediť.

Rozšírenie začne pracovať ihneď po pridaní stránky a v nastavených časoch kontroluje stránky v zozname a ak nastane zmena, tak sa vykoná nastavená notifikácia. Potom je možné ihneď vstúpiť na stránku alebo sa dozvedieť, kde nastala zmena.
Je totiž možné, že rozšírenie zareagovalo napríklad na zmenu počtu príspevkov k článkom, prípadne na nový článok a tak sa dajú farebne zobraziť aktuálne zmeny, alebo dokonca zmeny spätne v histórií.

altZoznam sledovaných stránok, s časmi aktualizácie a farebne označenie zmien na sledovanej stránke.  Rozšíreniu - Distill Web Monitor nechýba ani prehľadné triedenie podľa času zmien, či abecedy, ďalej podľa prečítaných, či neprečítaných noviniek, zobrazenie podľa štítkov. Nechýbajú ani informácie o nastavených časoch sledovaní a posledných zaznamenaných zmenách. Ďalej je možné vykonať okamžitú kontrolu všetkých alebo vybraných zdrojov, ich zmazanie, či synchronizáciu s mobilným alebo iným zariadením...Máme online 68 hostí