Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Reader View - príjemnejšie čítanie stránok

Tip > Reader View - príjemnejšie čítanie stránok

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altPred nedávnom sme spomínali, že do aktuálnej verzie prehliadača Vivaldi bola integrovaná funkcia zjednodušeného čítania stránok a tento režim zobrazenia stránky obsahujú aj iné prehliadače. V dnešnej dobe, kedy rozhrania stránok obsahujú viac reklamy, ako samotného obsahu je tento režim čím ďalej, tým viac potrebnejší.
Rozšírenie Reader View je jednoduchý a elegantný doplnok, ktorý to dokáže.


Po stiahnutí a inštalácií rozšírenia Reader View sa po zobrazení článku je možné pomocou ikony v adresnom riadku prepnutie do režimu čítania. Vtedy sa odstráni rozhranie stránky, reklama a nepotrebné časti stránky a zostane len text, možné odkazy a obrázky.

altKlasická stránka a zobrazenie článku, ktoré je sprevádzané rušivou reklamou, ikonami sociálnych sieti, či rozhraním.


Prehľadné rozhranie, ktoré rozšírenie obsahuje, umožňuje jednoduché úpravy celého zobrazenia. Je možné si vybrať pätkové alebo bezpätkové fonty, ich veľkosť, šírku textu, medzery medzi riadkami a samozrejme aj farebnú tému (biela, sépiová a čierna).

alt
Zapnutie režimu čítania, ktoré zjednodušuje zobrazenie samotného článku a aj jeho prehľadnosť.


Samozrejme, niekedy zloženie stránky neumožňuje prepnutie do režimu čítania, prípadne po prepnutí sa môžu stratiť prvky samotného článku, ale ak je konštrukcia stránky napísaná správne, tak je možné napríklad rozdelený článok na viac kapitol spojiť v jeden.

:: Alernatívy: Medzi alternatívy rozšírenia môžeme spomenúť rovnomenné Reader View, ktoré ponúka pri zobrazení menej možností prispôsobenia, ale niektoré zobrazenia stránok a aj samotná prehľadnosť je lepšia.

:: Bonus: Keď už spomíname pokojné čítanie a surfovanie, tak môžeme spomenúť rozšírenie I dont care about cookies, ktoré nás zbaví potvrdzovania informácií, že stránka používa cookies, ako znie nariadenie Európskej komisie.


Máme online 69 hostí