Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Let it snow! - sneženie do prehliadača

Tip > Let it snow! - sneženie do prehliadača

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altTak a už sú tu Vianoce! Zhon vonku utícha zatvorením posledného obchodného centra a jediná nádej pre tých, čo to nestihli, tak sú benzínové pumpy, kde sa dajú nakombinovať zaujímavé darčeky pre celú rodinu. Je december a mnohí, pri pohľade z okna, ani nevidia sneh. Počasie ovplyvniť nemôžeme, ale čo tak si navodiť zimnú atmosféru do prehliadača? Tomu môže pomôcť rozšírenie - Let it snow!


Pre sneženie do prehliadača Opera sme sa museli rozhliadnuť v rozšíreniach pre Google Chrome. Preto, pred inštaláciou je potrebné mať v prehliadači rozšírenie - Download Chrome Extension, ktoré ich umožní stiahnúť a potom je potrebné ešte rozšírenie nainštalovať v Ponuka > Rozšírenia > Spravovať rozšírenia > klik na Inštalovať.

Po zadaní výrazu snow sa objaví zopár rozšírení, ale po rýchlom testovaní sme vybrali len dvoch adeptov. Prvým bude - Christmas winter snow, ktorý umožňuje rýchlu aktiváciu, zmenu a vypnutie sneženia a to priamo z adresného riadku. Žiaľ, na niektorých stránkach nefunguje korektne.

altSneženie napríklad na stránke vyhľadávača vianočných obrázkov od Google.


Druhé rozšírenie - Let It Snow! je opakom. Nemá také pekné rozhranie a pre vypnutie sa musí isť do správcu rozšírení, ale funguje jednoznačne najlepšie a to aj na stránkach, kde má konkurencia problém. V nastaveniach je možné si určiť minimálnu a maximálnu veľkosť vločiek, ich hustotu (pozor na vyťaženie procesora) a rýchlosť pádu.

Ak vás neláka sneženie, tak môžete si zmeniť aspoň podklad pod stránky s rýchlym prístupom. Sneženie tam môžete nájsť napríklad cez animovanú tapetu Snow, či Snowmen, prípadne zasnežené konáriky v Snowly branches.
Statické tapety majú tiež svoje čaro a medzi nimi napríklad zasneženú zem, umelecký obrázok alebo detail vločky.

Kedže sú Vianoce, tak môže potešiť aj animovaná téma efektného preletu kamery vedľa ozdobeného stromčeka.

alt
Pre tých, čo nezdobia a nemajú stromček, tak odporúčame aspoň animovanú tapetu Christmas tree.


:: Redakcia Opera-prehliadač.com Vám praje príjemné prežite sviatkov a úspešný krok do Nového roku 2017


Máme online 77 hostí