Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Opera Mini pre Windows Phone

Info > Opera Mini pre Windows Phone

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altPriatelia a užívatelia mobilnej platformy Windows Phone, chystajte si poháriky a šampanské, pretože pomaličky sa blíži vydanie prvej Opery Mini.
Doporučujeme však to šampanské ešte nechať chvíľku chladiť, lebo nie je všetko podľa predstáv a s použiteľnou funkčnosťou. Vlastne, mali by sme spomenúť, že prvá verzia Opera Mini na Widnows Store bol riadny prepadák. A to fakt nekecáme...

Pravdu povediac nevieme, čo si máme o prvej Opere pre platformu WP mysliet, pretože najskôr ste sa mohli prihlásiť do jej beta testovania a po necelom týždni ju rovno vycapili na Windows Phone store stránku, presne tak, ako keď niekomu zoberiete zo sporáka nedovarený obed a začnete ho rovno servírovať a tváriť sa, že je perfektný.
A to potom mali o povesť, negatívnu reklamu a hektické dni postarané...

alt
Túto čiernu Operu Mini sme používali na starých Windows Mobile zariadeniach. Tam sa hodila, ale do WP už nie.


Nám by nevadilo, že prvá verzia nie je ani dokončená a 10 septembra vyšla len s beta výrobným číslom 0.9.0.0.
Rovnako by nám nevadilo (i keď nás to škrie v očiach), že Opera Mini pre WP vypadá presne tak isto, ako Opera Mini pre starú platformu Windows Mobile. Pri privretí jedného oka a zatvorení druhého, by ste mohli po pol deci Bošáckej aj povedať, že sa to do prostredia systému hodí, ale je možné (my v to dúfame), že vo finálnej verzii sa vzhľad ešte máličko zmení. Nový vzhľad, ktorý používajú ostatné platformy by sa jej hodil viac.

alt
...funguje takmer v každom telefóne. Keď bude fungovať aj pod WP platformou, môžu si zmeniť popisok.


Čo nám však vadí je tá počiatočná, neskutočná nestabilita. Niekoľko strán vo fóre zaplnili čísla a názvy mobilných telefónov s poznámkou, že sa nedá spustiť, prípadne, že už je pár sekúnd po smrti (myslíme prehliadač).
Ešte v ten deň vyšla verzia 0.9.0.1, ktorá však problém nevyriešila, na ďalší deň vyšla verzia 0.9.0.2 a stále nič, len plné fórum spadnutých a rozhorčených užívateľov.

Avšak, včera (12 septembra) sa stal zázrak a nórsky chlapci zrejme neprídu o prémie. Verzia 0.9.0.3 podľa reakcií už padá pomenej a niekomu už vôbec. Teda, vyskúšajte a dajte nám vedieť, ako vám funguje a čo si myslíte.

:: Opera Mini pre Windows Phone ponúka klasickú stránku rýchleho prístupu s neobmedzeným počtom políčok, neprekonateľnú a bezkonkurenčnú kompresiu dát, otváranie viacero listov s náhľadmi, správcu sťahovania súborov, či sťahovanie stránok na offline prehliadanie...

Komentárov  

 
#1 tomasss 2014-09-13 09:20
Lol, tretia ci stvrta verzia už nepada na NL 920, ale aj tak nič moc... Časy WM kde by bol takýto ui prijateľný sú už dávno preč :)
Citovať
 
 
#2 cvm 2014-09-14 06:40
Vedeli ste, ze viac ako pol roka bola Opera Mini dostupna v katalogu Windows Phone?
Mnohi zacali kritizovat Microsoft za mizernu kontrolu aplikacii, kedze dopustili, aby sa dala stiahnut a pouzivat falosna Opera Mini.
Na druhu stranu, ked sa pozriete a porovnate fotky prostredia aplikacie, tak urcite by som si aj ja stiahol tu krajsiu verziu, ktora zapadne do prostredia.
Citovať
 
 
#3 prcoff 2014-09-14 11:51
neviete či je pravda že opera pre WP ma jadro od microsoftu?
Citovať
 
 
#4 cvm 2014-09-14 12:03
Citovanie prcoff:
neviete či je pravda že opera pre WP ma jadro od microsoftu?
Moze to tak byt, pretoze restrikcie systemu nepovoluje ine jadro, ako jadro Trident z IE. Podstatne pri Opera Mini je len zaslat poziadavku na Opera servery, ktore si stranku stiahnu, optimalizuju a poslu spat do Opery Mini, ktora takto upravenu stranu len zobrazi.
Podobnym sposobom sa dostali aj na iPhone, pretoze tam je potrebne, aby prehliadac pouzival WebKit.
Citovať
 


Máme online 74 hostí