Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Bohatá ponuka Opery pre Android

Info > Bohatá ponuka Opery pre Android

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altMajitelia mobilných zariadení, bežiacich na platforme Android, si môžu vybrať pre svoje zariadenia z pomedzi troch verzií prehliadača, dvoch beta verzií pripravovaných produktov a jednej špeciálnej aplikácie. Momentálne sa dokončujú dva prehliadače a to kompletná Opera pre Android (súčasne s desktopovou) a novinkou je aj Opera Mini 8, ktorá dostáva do vienka aj nové funkcie z plnohodnotnej Opery.


Začneme tým najpopulárnejším produktom, ktorým je bezpochyby Opera Mini. V súčasnej verzií 7.6 obsahuje rýchly prístup, domovskú stránku s monitorom sociálnych sieti, správcu sťahovania, prácu s listami, náhľady otvorených listov, ukladanie hesiel, či ukladanie stránok na neskoršie čítanie bez pripojenia.

Nesmieme zabudnúť, že tou najdôležitejšou funkciou prehliadača je Turbo režim, cez ktorý prehliadač komunikuje najprv so servermi Opery a tie vykonajú požadovanú akciu užívateľa a ponúknu mu späť optimalizovanú stránku, čim je možné ušetriť takmer 90% prenesených dát.

alt
Opera Mini pre Android ešte v klasickom tmavom rozhraní, ale s bohatými funkciami.


Súčasne sa však finišuje na vývoji Opery Mini vo verzií 8.0, ktorá v prvom rade sľubuje ujednotenie vzhľadu s veľkou Operou pre Android. Rozhranie je upravenejšie a umožňuje si zvoliť umiestnenie prvkov rozhrania, tak aby boli lepšie dosiahnuteľné. Prehliadač čaká na uvoľnenie 27 verzie pre desktop, pretože po novom prináša synchronizáciu záložiek, ale medzi novinkami je aj pokročilá práca s listami, vrátane otvorenie privátneho, či otvorenie už zatvoreného. Nechýba možnosť meniť vyhľadávače, zdielať stránky, sledovať množstvo ušetrených dát, či ukladať stránky do záložiek. Rýchlemu prístupu nechýba grupovanie odkazov, či priamy prístup do záložiek.

alt
Prehľadnejšie rozhranie s množstvom noviniek, to je Opera Mini 8 pre Android.


Pre tých, čo radi využívajú plný potenciál jadra Blink, na ktoré prešlo kompletné portfólio prehliadačov od Opery, tak je tu plnohodnotná Opera pre Android, ktorá použitým jadra sekunduje tej desktopovej. Už dlhšie ponúka nové a prispôsobiteľné rozhranie, domovskú stránku s rýchlym prístupom a históriou, či obľúbenými stránkami na takmer jednej obrazovke. Nechýbajú bohatá správa otvorených listov a možnosť aktivácie Turbo režimu, ktorý šetrí prenesené dáta rovnako, ako populárna Opera Mini. 
V pripravovanej Opere beta pribudne synchronizácia záložiek, zmeny v správcovi sťahovania, či ďalšia úprava rozhrania. 

alt
Plnohodnotná Opera pre Android ponúka slušne použiteľný internetový prehliadač s možnosťou kompresie dát.


Pre tých, čo nepoužívajú na svojich zariadeniach Operu, prípadne ju používajú aj s inými aplikáciami, ktoré pracujú s internetom a chceli by využiť úsporu prenesených dát, tak pre nich je tu Opera Max. Je to vlastne Opera Turbo aktivovaná na všetky internetové aplikácie. Môžete v nej sledovať dátové využívanie nainštalovaných aplikácií a následnú úsporu dát, po aktivácií Opery Max. Novinkou je aj kompresia streamového videa, takže šetrenie vášho dátového paušálu je viditeľne aj na mesačných platbách od operátora.

alt
Aplikácia Opera Max dokáže šetriť dáta aj pri používaní iných aplikácií, ako je samotná Opera.


Samozrejme pre tých, čo radi experimentujú alebo spomínajú na staré dobré časy, je možné stiahnuť Operu Mobile. Je to vlastne klasická Opera 12, ktorá ešte beží na starom jadre Presto a teda funguje synchronizácia rýchleho prístupu a záložiek z klasickej Opery a rovnako lepšie sa prispôsobujú stránky menším displejom, ako je to u vyšších verziách.

:: Mobilné aplikácie pre Android - Opera Mini, Opera, Opera Mobile a Opera Max je možné priamo stiahnuť z Google Play stránky a vyskúšať si, ktorá vám bude vyhovovať.

Komentárov  

 
#1 cvm 2014-12-15 10:45
Podľa štatistiky Opery, tak mobilné verzie používa viac ako 270 miliónov užívateľov, ktoré dokážu bežať na takmer všetkých mobilných zariadeniach.

Krásnym prírastkom je Opera Mini na hodinkách Samsung Gear S.
Citovať
 
 
#2 creepersk 2014-12-15 19:46
radsej ako na hodinky by mohli uz konecne dokoncit Operu Mini na WP. Opera je tam totiz suverenne najhorsi prehliadac :-)

www.windowsphone.com/en-us/search?q=opera
Citovať
 
 
#3 cvm 2014-12-16 07:23
Citovanie creepersk:
radsej ako na hodinky by mohli uz konecne dokoncit Operu Mini na WP. Opera je tam totiz suverenne najhorsi prehliadac :-)
Áno, o tom sme už písali. Druhý článoček o Opere Mini pre WP bude vtedy, keď konečne dosiahne prvú funkčnú verziu. :P
Citovať
 
 
#4 Werdyn 2014-12-16 15:11
Nová Opera mini pro android mě mile překvapila. Má mnohem hezčí vzhled, víc funkcí a je rychlejší.. Zároveň oceňuji, že Opera stále vydává aktualizace k Opeře mobile classic, která je na mém mobilu s androidem 2.3.6 zdaleka nejlepší prohlížeč.
Citovať
 


Máme online 71 hostí