Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Opera Mini - konečne zmena u Windows Phone

Info > Opera Mini - konečne zmena u Windows Phone

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altKeď sme pre pol rokom písali o prvom prehliadači Opera pre Windows Phone, tak sme sucho konštatovali, že sa na nej pracuje a ešte je len v štádiu beta. Nezabudli sme poznamenať, že okrem toho, že nie je veľmi dobre použiteľná, ako bonus aj zle vyzerala. Každou ďalšou to bolo s použiteľnosťou lepšie, bola stabilnejšia, ale vzhľad sa nemenil a celý vývoj šiel veľmi pomaly...


Dokonca, dva krát sa stalo, že Opera Mini bola omylom vyradená z Windows Phone Store, ale aj po opätovnom zaradení to nebolo nič extra. Nakoniec, po toľkých negatívnych komentároch vo fórach a na stránkach Windows Store sa autori rozhodli, že začnú od začiatku a postavia Operu Mini odznova.

alt
Nové prostredie Opery Mini pre Windows Phone je oveľa krajšie a funkčnejšie, než jeho predošlá verzia. 


Už na prvý pohľad je vidieť, že sa prostredie zmenilo k lepšiemu. Pribudol aj nový indikátor šetrenia dátami, čo je najdôležitejšia funkcia a rovnako boli prepracované aj ostatné funkcie a ovládanie.
Samozrejme, na vývojárskom fóre prebieha plodná diskusia a zrejme sa budú niektoré súčasti a ovládanie meniť, ale približne takto sme si Operu Mini predstavovali pre Windows Phone.

alt
Prehľadné informácie o prenesených a usporených dátach je už základom pre všetky Opera Mini prehliadače.


:: Operu Mini v beta verzií je možné stiahnúť z Windows Phone store, prípadne zoznámiť sa s ňou na oficiálnych Opera stránkach, či mobilnom blogu Opery

Komentárov  

 
#1 prcoff 2015-03-29 17:18
neviem, neviem, zmena prostredia je pozitívna, ale funkčnosť išla doslova ku dnu.
V novej opere sú zjavne nedostatky: pri skrolovaní je viditeľné sekanie, prehliadanie funguje iba na výšku, počas prehliadania niekedy nepochopiteľne zmizne obsah stránky, ale čo ma najviac vytočilo, že si po vypnutí nepamätá posledný stav otvorených tabov a zoomovanie poklepaním úplne pokazili. Mrzí ma aj nové listovanie tabov.
Takže ak by sa to dalo radšej by som vrátil predošlú verziu, no bohužiaľ.
Citovať
 
 
#2 cvm 2015-04-06 16:02
Citovanie prcoff:
neviem, neviem, zmena prostredia je pozitívna, ale funkčnosť išla doslova ku dnu.
Ano, mal som si konecne moznost vyskusat Operu Mini na Windows Phone a je to este velmi okliestene. Da sa samozrejme s tym surfovat, ale uvital by som napriklad zmenu umiestnenia adresneho riadku. Surfoval som na velkej Nokii a adresny riadok bol vysoko, pritom Internet Explorer ho mal dole.
Citovať
 


Máme online 107 hostí