Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Opera 30 - bočný panel pre rozšírenia

Opera 30 - bočný panel pre rozšírenia

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altDnes vychádza už jubilejná 30 verzia prehliadača Opera, ktorá prináša veľmi príjemné zmeny pre tých, ktorí si obľúbili nenapodobiteľnú funkčnosť klasickej Opery. Ako jednu z najväčších noviniek môžeme považovať bočný panel pre rozšírenia, kde je možné implementovať napríklad záložky, poznámky, prípadne správcu otvorených listov.
Ďalšie príjemné prekvapenie ponúka aj nenápadná ikonka listov...


Po dlhej dobe sa znova stretávame s bočným panelom, ale jeho funkčnosť si upravujete sami. Ak vám chýbajú poznámky, tak si pridáte rozšírenie na ich tvorbu a správu, ak chýbajú záložky, tak si môžete vybrať tie, ktoré budú viac vyhovovať.

V prípade, že nepoužívate žiadne rozšírenia, tak v podstate bočný panel na ich zobrazenie a správu ani nepotrebujete. Dostupný je z Opera menu > Rozšírenia > Bočný panel a môžete si začať pridávať rozšírenia.

altBočný panel s pridanými rozšíreniami. Zobrazené rozšírenie na správu otvorených listov, prípadne relácií.Rozšírenia pre bočný panel získali v centrálnom repozitáry svoju vlastnú kategóriu a momentálne je možné pridať takmer tucet rôznych vlastností od spomínaných poznámok, cez Twitter, kalkulačku, až po rýchleho správcu rozšírení alebo listov. Ďalšie informácie o rozšíreniach v bočnom paneli a ich popis nájdete na vývojárskej stránke Opery - dev.opera.com.

Druhou, na prvý pohľad neviditeľnou zmenou, je rozšírenie funkčnosti tlačidla zoznamu listov, ktorý (po vertikálnom zozname otvorených listov) dostal do vienka aj zoznam listov z iných zariadení a čo je skvelé, tak je tam aj zoznam zatvorených listov. Takže sa nám vrátil klasický smetný kôš, ale zároveň sa rozšírili jeho možnosti.
Inak, pri prezeraní otvorených listov pomocou Ctrl+TAB, tak ich poradie je radené chronologicky, ako boli prehliadané a nie podľa toho, ako sú listy rozložené v panely.


alt
Bohatá ponuka zoznamu listov, ktorá obsahuje aktuálne, zosynchronizované, pripadne zatvorené listy.Medzi ďalšie novinky môžeme rátať aj smetný kôš v správcovi záložiek, ktorý umožňuje jednoducho obnoviť, či natrvalo zmazať nepotrebné záložky a prípade potreby je v experimentálnych nastaveniach možnosť si správcu záložiek zobraziť v stromovej štruktúre.

:: Novú Operu 30 je možné stiahnuť z oficiálnych stránok alebo bude automaticky aktualizovaná z predchádzajúcej nainštalovanej Opery (okrem klasickej). Dostupný je aj plný zoznam zmien, prípadne zoznam nových špecifikácií.

V prípade, že nemáte nainštalovanú žiadnu novú verziu Opery a zostávate na klasickej verzií, tak pripomíname, že aj nové verzie prehliadača je možné nainštalovať do ľubovolného adresára, ako prenosnú USB verziu, ktorá neovplyvni nastavenie už nainštalovanej verzie Opery. 

Komentárov  

 
#1 Merlin 2015-06-09 16:49
Nefunguju mi HTML5 videa na youtube na inych strankach funguju normalne. Uz som vymazal aj cookies ale nepomohlo, flash videa idu normalne.
Citovať
 
 
#2 kubalav 2015-06-10 07:41
Mne YT funguje s HTML5, skús portable verziu.
Opravte si v článku "v bočnom panely" na "v bočnom paneli" :D
Citovať
 
 
#3 Pedro 2015-06-10 10:36
Problém s youtube na Windows 7 32bit vyriešený: http://blogs.opera.com/desktop/2015/06/youtube-on-windows-7x32-fix/
Citovať
 
 
#4 Jirka 2015-06-10 11:17
Zkusil někdo ty poznámky? Má to cenu? Instaloval bych jen kvůli poznámkám, ostatní novinky mě nezajímají ...
Citovať
 
 
#5 Merlin 2015-06-10 11:22
Dakujem Pedro, toto funguje. Ale aj tak nechapem ako to mozu vydat ako final s takymto bugom :sigh:
Citovať
 
 
#6 bandolier.wz 2015-06-11 12:29
po každém novém spuštění opery musím ten postranní panel znovu zapnout, nejde to zobrazit trvale?
Citovať
 
 
#7 mf 2015-06-11 14:04
Obávám se, že k původním poznámkám to má daleko. Ať se dívám, jak se dívám, nikde nevidím možnost vkládat poznámky do formulářů skrze kontextové menu. Ale možná je jen neumím používat...
Citovať
 
 
#8 Duri 2015-06-11 15:58
Citovanie bandolier.wz:
po každém novém spuštění opery musím ten postranní panel znovu zapnout, nejde to zobrazit trvale?


Mne to zostava stale. Skus nastavit aby sa pri novom otvoreni Opery nacitali stranky ktore boli otvorene pri zavreti.
Citovať
 
 
#9 užívateľ 2015-06-12 07:56
Neviem či som sám, ale pri aktualizácií opery na najnovšiu verziu sa mi stane to, že nefunguje abolútne nič. Stránky sa nenačítajú, nemôžem sa dostať do histórie, nastavení atď. (v preklade, síce kliknem na danú položku a aj sa otvorí nové okno ale nie je tam nič). a áno skúšal som niekoľkonásobné preinštalovanie , zákaz firewallu a podobné veci. Po preinštalovaní na nižšiu verziu funguje zasa všetko normálne, samozrejme kým nedôjde k aktualizácií. nejaký nápad čo s tým?
Citovať
 
 
#10 bandolier.wz 2015-06-12 12:20
Citovanie Duri:
Citovanie bandolier.wz:
po každém novém spuštění opery musím ten postranní panel znovu zapnout, nejde to zobrazit trvale?


Mne to zostava stale. Skus nastavit aby sa pri novom otvoreni Opery nacitali stranky ktore boli otvorene pri zavreti.

zabralo, díky
Citovať
 
 
#11 lanus 2015-06-12 14:08
Inštalácia poslednej verzie prešla bez problémov až na tú "maličkosť" , že akákoľvek stránka vydrží len 8-10 sek. a potom sa objaví chybová hláška :

Stránka zlyhala. Niečo spôsobilo zatvorenie stránky. Dôvodom môže byť konflikt rozšírení alebo iná príčina .

(Žiadne rozšírenia tam nemám ; všimol,že pri otvorenej stránke je veľmi aktívny Isass.exe !!! )

Takže čo s tým ??? pekne prosím .
Citovať
 
 
#12 Merlin 2015-06-12 17:08
Mimoriadne nepodarena verzia, neprehravanie HTML5 videa vyriesia tak je ich prepinaju na flash (mimochodom Chrome ich prehrava v pohode)... Rovnako aj mne Opera zamrza, nefunguju odkazy a treba ju odpalit v lepsom pripade sama spadne...
Citovať
 
 
#13 cvm 2015-06-12 17:15
Citovanie užívateľ:
Neviem či som sám, ale pri aktualizácií opery na najnovšiu verziu sa mi stane to, že nefunguje abolútne nič. Stránky sa nenačítajú, nemôžem sa dostať do histórie, nastavení atď.
Skuste vypnut podporu H264 na opera:flags stranke: opera://flags/#mse-h264-support
Citovať
 
 
#14 Luoslav 2015-06-15 19:26
Zatial co opera riesi banalne veci (ktore su dnes u konkurencie a v starej opere samozrejmostou) tak ja som uz davno a uspesne migroval na firefox.... po vyse 10 rokoch uzivania opery. Typujem ze pri tomto tempe pridavania "novych" funkcii budem uvazovat nad navratom niekde pri verzii 50. Smutne
Citovať
 
 
#15 martiner 2015-06-16 10:22
Treba prejsť na prehliadač Vivaldi a máte po problémoch... V ňom prebieha vývoj niekoľkonásobne rýchlejšie :-)

Aktuálna verzia: Vivaldi 1.0.201.2 (32,64 bit) aj portable...

M.
Citovať
 


Máme online 60 hostí