Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Vivaldi beta 2 - bližšie k prvej stabilnej verzii

Info > Vivaldi beta 2 - bližšie k prvej stabilnej verzii

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altDnes na oficiálnych stránkach prehliadača Vivaldi sa objavila o niečo viac stabilnejšia a v poradí už druhá beta verzia. Na vývojovom blogu ju dokonca prezentoval samotný šéf Jon von Techner, ktorý, ako vieme bol zakladateľom prehliadača Opera.
Od prvej Beta verzie sa pracovalo prioritne na stabilizácií a odstraňovaním problémov, ale našiel sa priestor aj na drobné novinky.


Medzi novinky môžeme spomenúť, že rozhranie prehliadača sa zjednodušuje a umožňuje odstrániť niektoré prvky, ktoré zrovna nepotrebujete. Keďže poštový klient zrejme nebude hotový do finálnej verzie, tak jeho odkazy zmizli z bočného panelu. Ten naviac dostal možnosť odobrať aj ostatné odkazy. Teda, odkazy na zoznam záložiek, poznámok a sťahovaní.

V adresnom a vyhľadávacom políčku nechýba obligátna šípka na zobrazenie zoznamu zadávaných výrazov a adresný riadok dostal prepracovanejší indikátor priebehu načítania s jednoduchými informáciami o veľkosti a počty prvkov na stránke.

altZjednodušené rozhranie a ďalšie možnosti úprav rozhrania a správania.


Do menu prehliadača, ktoré pripomíname, že si môžete zobraziť, ako samostatné okno alebo na samostatnom liste - Otvoriť nastavenia v liste, pribudla položka odstránenia aj tlačítko rýchleho skoku v histórií späť a dopredu - Enable fast forward and rewind (zatiaľ nelokalizované).

Pribudla možnosť nastavenia najmenšieho písma, prípadne kódovania stránky a pre listy možnosť presunutia do ďalšieho otvoreného okna - pravý klik na liste - Move to > New window (zatiaľ nelokalizované).
Samozrejme, nechýba indikácia hrajúcich listov a aj možnosť ich stlmenia jedným kliknutím.

alt
Vianočné a novoročné prianie od vývojového teamu Vivaldi.


:: Vivaldi beta 2 - je už dostupný priamo z oficiálnych stránok, spolu aj so zoznamom opráv z minulej beta verzie.

Komentárov  

 
#1 kamowski 2016-01-10 11:50
"Keďže poštový klient zrejme nebude hotový do finálnej verzie..."
a tu som prestal čítať
aj som sa rozpísal v návale emócií ale radšej to zmažem :cry:
čím sa chcú odlíšiť? inými farbičkami?
to si nikto nečíta tie komentáre na fórach a pod článkami?
áno, každý bývalý užívateľ opery mal iný dôvod, prečo ju používal ale tento klient operu odlišoval najviac
---
môj názor
Citovať
 
 
#2 cvm 2016-01-10 12:09
Citovanie kamowski:
"Keďže poštový klient zrejme nebude hotový do finálnej verzie..."
a tu som prestal čítať
Netreba sa obávať. Poštový klient bude, ale oni ešte potrebujú odladiť to najdôležitejšie a teda samotný prehliadač, ktorý má ešte stále dosť chýb.
Ak by som mohol, tak vám spravím screenshot verzie, ktorá je testovacia, kde poštový klient nielen je, ale dá sa aj používať, notifikuje novú poštu a zobrazuje počty neprečítaných správ... :-*
Citovať
 
 
#3 IDe 2016-01-25 04:49
Poštovní klient v Opeře je to úplně poslední po čem bych kdy plakal. Operu jsem používal od roku 2000 (5.0), přešel jsem tehdy z rychle zastarávajícího Netscape 4.x. Poštovní klient, ač jsem ho sledoval od začátku až do smutného konce ve verzi 12, jsem po krátké době jednoznačně zavrhl a vybral jsem si placený The Bat!, kterému jsem věrný dodnes. Dovolím si tvrdit, že i freewarový Foxmail, je lepší volbou než Opera Mail. Nepotřebuji se odlišit, potřebuji kvalitní poštovní klient pro správu více účtů a to s odpuštěním není ani Outlook, ani Thunderbird, ale ani Opera. To je můj názor...
Citovať
 


Máme online 54 hostí