Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Opera 36 developer - veľa drobných noviniek

Info > Opera 36 developer - veľa drobných noviniek

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altI keď dnes sú Vianoce a pred večerou zostáva už len kompletná rekonštrukcia bytu, ľahká príprava ťažšie stráviteľných pokrmov a nekonečný playlist zasnežených pesničiek, tak počas oddychu, trávenia a počúvania, je možné si nájsť čas aj na surfovanie. Veď tí menej pracovne zdatní, aspoň nebudú zavadzať pracovitejším.
 Aktualizácia 13.1.:Čo tak skúsiť najnovší vývojový počin z dielne Opery? 


Mnohí užívatelia sa sťažovali pri vydaní aktuálnej 34 verzie Opery, že vlastne nič nové a prevratné nepriniesla. Informácie o rýchlejšom režime Opera Turbo bola obohraná platňa a naviac chýbajú presnejšie informácie, aké zmeny boli vykonané a aké riešenia, technológie a špecifikácie používa.

Opera 35 sa dostala už do beta štádia testovania a prinesie tých noviniek viac. Napríklad aj samostatné vyhľadávacie políčko, pre tých, ktorým chýbalo z klasickej verzie alebo zjednodušené menu nastavení.
Interné stránky prehliadača boli prepísané do nového rozhrania, ktoré poskytuje Chromium a tak môžeme očakávať ich ďalšie zmeny a vylepšenia.

altOpera 36 priniese prečistenie stránky rýchleho prístupu, širokouhlé náhĺady, lištu na strane a novinky pod náhľadmi.


Opera 36 už začína žať to, čo predostrie prechádzajúca verzia. Najmarkantnejšia zmena bude v úprave stránky rýchleho prístupu, kde sa bude dať zmeniť pozícia navigačného panelu, či pridať si stránku s Novinkami.
Stránka Novinky, ktorá bola premenovaná z pôvodného názvu Zaujímavosti, tak prinesie ďalšími verziami dlhoočakávané zmeny v možnosti úprav. Konečne sa vraj bude táto stránka dať použiť, ako grafická RSS čítačka vlastných zdrojov.

Aktualizácia: Po Novom Roku sa do vývojovej Opery 36 dostal aj panel s nastaveniami. Už teda bude možné si elegantne zmeniť tému, vypnúť políčko vyhľadávania, nastaviť si stránku s Novinkami, prípadne vypnúť si stránku s rýchlym prístupom a mať na displeji len novinky alebo opačne.

alt
Bočné rozhranie s nastavením rýchleho prístupu a noviniek. Čakáme len na pridanie vlastných zdrojov.


Ďalej vývojári sľubujú prečistenie rozhrania a možnosť odstránenia zbytočných ikon, prípadne uvoľní miesto pre tých, čo používajú veľké množstvo rozšírení. Dokončujú sa úpravy rozhrania pre používateľov Windows 10 a vylepšenie sa dočká aj synchronizácia.

Komentárov  

 
#1 prcoff 2016-01-14 08:06
zdravím neviete náhodou kde sú nastavenia noviniek vo verzii 36?
Citovať
 
 
#2 cvm 2016-01-14 19:47
Citovanie prcoff:
zdravím neviete náhodou kde sú nastavenia noviniek vo verzii 36?
Včera vyšla nová aktualizácia a tá je ešte nie je dokončená. Avšak nastavenie noviniek je možné zo stránky rýchleho prístupu, ak je povolené nastavenie:
opera://flags/#personalized-news-start-page
Citovať
 
 
#3 prcoff 2016-01-15 07:48
Ďakujem.
tento nový start page má niečo do seba, za mňa palec hore.
Citovať
 
 
#4 Juzny 2016-01-30 22:08
Nový start page se mi nelíbí.Zobrazování jednotlivých sekci zpráv-novinek pomoci zatrhávaní myši je nepraktické,je to zbytečně přeplácané.
Citovať
 


Máme online 49 hostí