Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Vivaldi 1.1 - možnosti zatvorenia listov a hibernácia

Vivaldi 1.1 - možnosti zatvorenia listov a hibernácia

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altDnes sa na oficiálnych stránkach prehliadača Vivaldi objavuje po 20 dňoch ďalšia verzia, ktorá opravuje chyby prvej a rozširuje niektoré možnosti a nastavenia. Páči sa nám, že čísla verzií sa nemenia skokovo, ale len po krôčikoch a teda, táto verzia je označená číslom 1.1. Nepotešíme však s ňou užívateľov starších systémov, pretože po vzore Chrómia, ukončuje sa podpora starších systémov, ako Windows XP a Vista.Medzi novinky patrí možnosť si zvoliť, na ktorý list budete presmerovaní, po uzavretí aktívneho listu. Máte teda možnosť prejsť na list napravo, naľavo, predchádzajúci list v histórií alebo ďalší list v aktivácií. Dopĺňa sa tak funkčnosť správania sa listov po otvorení, kde sú možnosti otvorenia vždy na konci, vedľa aktívneho listu alebo pridruženého listu. Nechýba ani nastavenie, kam sa objaví kópia listu a to najdôležitejšie, kde sa bude zobrazovať celá lišta listov.

V nastavení listov môžeme ešte nájsť možnosť sfarbovania, podľa navštívenej stránky, ktoré nájdeme už od prvej vývojovej verzie, zobrazenie náhľadov listov, zatváranie dvojklikom, označovať načítaných a ešte neprečítaných listov a prípadne vypnúť hornú medzeru v okne nad listami.

Medzi špeciality patrí aj vypnutie zoskupovania listov, prípadne možnosť zatvoriť aj pripnuté listy alebo skočiť na predchádzajúci list len opätovným kliknutím (výborne na porovnávanie listov).

alt
Vivaldi s tmavým rozhraním, bočným panelom so záložkami a klasickým zobrazením.


Novinkou je aj označovanie listov pomocou stlačenia Ctrl alebo Shift a ich ďalšie určenie, či sa majú zatvoriť, zoskupiť, hybernovať a prípadne zatvoriť ostatné.
Pribudla možnosť importu rýchleho prístupu, hesiel, záložiek a aj poznámok z Opery 12.

Troška nás mrzí, že slovenská lokalizácia je neúplná a tak mnoho funkcií zostalo v angličtine a tak sa hľadá nejaká dobrá duša, ktorá by sa lokalizácií prehliadača mohla vo svojom voľnom čase venovať. Odmenou mu bude každodenný prílev najčerstvejších zostavení a noviniek, na ktoré budú vývojári požadovať lokalizáciu.

:: Vivaldi 1.1 - je už možné stiahnuť z oficiálnych stránok, prípadne bude automaticky aktualizovaný, spolu s kompletným zoznamom zmien.

Komentárov  

 
#1 Richard_21 2016-04-27 08:19
Nepodpora starších systémov? Tým u mňa prehliadač skončil (mám Vistu a som s ňou veľmi spokojný). Vivaldi som skúšal a neobľúbil si ho. Najviac používam Palemoon a z nostalgie Operu 12.18.
Citovať
 
 
#2 cvm 2016-04-27 16:31
Citovanie Richard_21:
Nepodpora starších systémov? Tým u mňa prehliadač skončil (mám Vistu a som s ňou veľmi spokojný). Vivaldi som skúšal a neobľúbil si ho. Najviac používam Palemoon a z nostalgie Operu 12.18.
Dlhšiu podporu starších systémov sľubuje ešte nová Opera.
Citovať
 
 
#3 Vladimir 2016-05-01 15:53
Tak znova si zvykám na vynovenu 12 jediné čo mi tam teraz chýba je prihlasenie sa a následna synchronizácia predovšetkým Speeddial.
Citovať
 


Máme online 110 hostí