Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Opera Mini 17 - na dovolenkové surfovanie

Info > Opera Mini 17 - na dovolenkové surfovanie

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altTak a dnešným dňom mnohým mladým končí školský rok a tým dospelejším začínajú obdobia dovoleniek a sladkého oddychu. Pri tejto príležitosti sa oplatí spomenúť, že je tu nová Opera Mini s poradovým číslom 17 (uff, ani to nestíhame sledovať), ktorá prináša príjemné novinky pre každého náruživého mobilného surfera.
Poďme si ich postupne predstaviť a zopakujeme si aj exitujúce funkcie.


Prvú novinku, ktorú si spomenieme, je podpora základných farebných tém. Teda, odteraz si môžete zmeniť farebné vyznenie rozhrania a tak o niečo sa odlíšiť alebo zjednotiť rozhranie telefónu. Farieb je len šesť, ale dostatočné kontrastné, aby bolo písmo v nich čitateľné.

alt
Jemná zmena farby rozhrania prehliadača nie je na zahodenie, ak vám tá predvolená nevyhovuje.


Druhou novinkou je prepracované a mierne zmenené rozhranie. Pribudli efektné animácie grafov ušetrených dát, aj s novými rozširujúcimi možnosťami. Okrem toho, že môžete surfovať cez klasické Opera Mini servery, ktoré redukujú veľkosť stránok a zrýchľujú tak načítanie na pomalých a dátovo obmedzených sieťach, je naviac možné aktivácie extrémneho režimu. Ten vo väčšej miere zredukuje prenášanie dáta, ale môže ovplyvniť funkčnosť a výzor stránok.

Pripomíname, že rozdiel medzi klasickým a extrémnym režimom je v spôsobe práce Opera servera, ktorý pri normálnom režime použije na vykreslenie nové jadro Blink a pri extrémnom režime sa použije staré, ale stále výkonné jadro Presto.

alt
Jednoduché a prehľadné rozhranie pre šetrenie dát aj s ich históriou.


Ďalej je možné aktivovať šetrenie dát, aj keď využívate WiFi pripojenie, prípadne si nastaviť kvalitu obrázkov alebo ich zobrazovanie úplne vypnúť. No a čo je najlepšie, tak je tu možné zapnúť blokovanie reklám a v prípade použitia klasického šetrenia, je možné redukovať aj veľkosť prezeraných videií.

Režím blokovania reklám sa dostal, po šetriacom režime, na popredné miesta a tak sa o jeho aktivacií dozviete, koľko reklám sa pri načítaní stránky zablokovalo, v menu je informácia, koľko ich bolo zablokovaných dohromady a aj možnosť tento režim jendoducho deaktivovať.

alt
Efektná animácia, ktorá informuje o počte zablokovaných reklám počas načítania stránky.


Radi pripomíname, že Opera Mini obsahuje zoskupovanie odkazov rýchleho prístupu, možnosť si stránky uložiť na offline čítanie, záložky so synchronizáciou, rovnako synchronizáciu otvorených listov medzi prehliadačmi Opery, nočný režim surfovania (stiahne jas a kontrast displeja), správcu otvorených listov aj s obnovením práve zatvorených.

Ďalej súkromný režim (surfovanie bez uloženej histórie), správcu sťahovaní alebo výber rozloženia aplikácie, veľkosti textu na stránkach, ich zobrazenie a zarovnanie. 

Nechýba aj rýchle vyhľadávanie priamo z rýchleho prístupu cez svoj obľúbený vyhľadávač aj s určením, či to bude stránka, obrázky, video alebo správy. Rýchly prístup sa dá obohatiť aj o novinky alebo odkazy zo sociálnych sieti...

:: Operu Mini 17 - je možné stiahnuť priamo na stránkach Google Play, aj so zoznamom zmien, prípadne cez automatickú aktualizáciu v mobile. Na mobilnom blogu nechýba aj zopár doplňujúcich informácii a diskusia.

Komentárov  

 
#1 cvm 2016-07-28 14:09
Novinka. Pred pár dňami bola uvoľnená aktualizácia, ktorá umožňuje sťahovať videa z niektorých vybraných stránok (YouTube tam žiaľ nie je) do telefónu alebo na SD kartu.
Citovať
 


Máme online 63 hostí