Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Opera VPN - bezplatné VPN pre Android a iOS

Info > Opera VPN - bezplatné VPN pre Android a iOS

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altKeltský bojovník Olaf prichádza na mobilnú platformu Android a iOS, aby priniesol produkt Nórskej Opery s názvom Opera VPN, ktorú zastrešuje odkúpená spoločnosť SurfEasy. Podobne, ako je to u produktu Opera Max, ktorá ponúka pre všetky aplikácie v telefóne možnosť šetrenia dát, tak Opera VPN ponúka zabezpečený prístup na internet z jedného z piatich VPN serverov.


Aplikácia je klasicky dostupná z oboch obchodov s aplikáciami pre Android a rovnako aj pre iOS alebo jednoduchým odkazom z oficiálnej Opera stránky, ktorý obsahuje aj lokalizovaný popis celej aplikácie. 

Samotná aplikácia pozostáva z troch častí. Tá prvá a najzákladnejšia je výber jedného z piatich VPN serverov, cez ktorý budete adresovať a zároveň maskovať vašu komunikáciu na internete. Automaticky sa vyberie ten najpriaznivejší pre vašu lokáciu alebo si môžete ručne zvoliť medzi Kanadou, Holandskom, Nemeckom, USA alebo Singapurom.

altOpera VPN je dostupná nielen pre Android, ale aj iOS.


Druhá časť pozostáva z WiFi ochrany pred sledovaním pomocou šifrovania komunikácie medzi VPN serverom a vami, aby dáta neboli jednoducho čitateľne. Aplikácia preverí vaše WiFi pripojenie, zistí zabezpečenie, ohodnotí ho známkou a upraví ho na lepšiu úroveň.

Tretia časť vás chráni pred samotným sledovaním na internete a automaticky blokuje nežiaduce informácie, ktoré o vás zostávajú na serveroch. Počet zablokovaných objektov sa dozviete, ak z času na čas navštívite samotné rozhranie aplikácie.

altVýber servera, kontrola zabezpečenia WIFi a blokovanie sledovania.


Opera VPN je doslova "dýkou do chrbta" podobných aplikácií, ktoré poskytuje rovnaké možnosti, ale pýtajú si za anonymnú prevádzku peniaze. Podľa mnohých testov užívateľov je spojenie so serverom dostatočne rýchle a preto používanie aplikácie nijak zvlášť neobmedzuje aplikácie v telefóne.

Napokon, v prípade, že potrebujete jednoduchú, rýchlu a funkčnú VPN na svojom mobilnom zariadení, tak môžete stiahnuť po novej Opera VPN aplikácií. Je možné, že v budúcnosti bude aplikácia priamo dostupná aj v mobilnom prehliadači, tak ako prehliadači pre PC.

Komentárov  

 
#1 Jano 2016-08-26 00:34
Asi budem trápny, ale vzhľadom na to, že nemusím Android ani iOS, tak mi zostala platforma Windows 10 mobile. Zrejme pre túto platformu nebude VPN, resp. existuje nejaká "overená" náhrada? Ďakujem
Citovať
 
 
#2 cvm 2016-08-26 05:20
Citovanie Jano:
Asi budem trápny, ale vzhľadom na to, že nemusím Android ani iOS, tak mi zostala platforma Windows 10 mobile. Zrejme pre túto platformu nebude VPN, resp. existuje nejaká "overená" náhrada? Ďakujem
Vyskúšajte jednu z uvedených appiek: http://www.wpxbox.com/best-vpn-apps-for-windows-10-mobile/
Počítajte s tým, že budete potrebovať si vytvoriť u nich konto alebo do určitého objemu dát to bude zadarmo a potom sa môže platiť.
Citovať
 


Máme online 62 hostí