Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Vivaldi 1.4 - farebná téma podľa času a nálady

Vivaldi 1.4 - farebná téma podľa času a nálady

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altKeď sme pred mesiacom písali o novej verzii Vivaldi, tak prím hrali farebné témy prostredia. Ďalšia, už poprázdninová verzia s číslom 1.4, predstavené témy vylepšuje a pridáva plán na ich zmenu podľa času. Takto si môžete napríklad nastaviť, že ráno budete pracovať v sviežej olivovej téme prostredia, na obed krehkej sivej a k večeru sa zmení prostredie na tmavé. Aby príliš neťahalo oči, pri nočnom surfovaní. 


Vivaldi vo verzií 1.4 teda prichádza s plánovaním zmeny vzhľadu. Vyberiete si len tému, na časovej lište trvanie jej zobrazenia a to je všetko. Môžete ich mať podľa chuti viac a odlíšiť si tak prácu pred obedom, či poobede alebo doma pred večerom a v noci. Pri surfovaní, či práci často zabúdame na čas a takto to môže byť aspoň pripomenutie, že nastal na niečo čas.

alt
Okrem nastavenia samotnej témy, pribudla možnosť ich meniť podľa času a najmä chuti.


Ďalšou drobnou novinkou je možnosť obnovenia zatvoreného listu len kliknutím koliečkom na kôš v lište listov.
Svoju pozornosť si zaslúži aj bočný panel, kde pribudlo viac nastavení pre pridané webové odkazy. Stránku v bočnej lište môžete mať zobrazenú v klasickom zobrazení alebo v mobilnom, taktiež je možné si aktivovať navigačné ikony, zapamätať si nastavenú šírku, či otvoriť ju v celom prehliadači. Zaujímavá a známa funkcia je možnosť si panel skryť a mať zobrazené len odkazy pre momentálne potrebné stránky.

:: Vivaldi 1.4 - je už možné stiahnuť z oficiálnych stránok, prípadne bude automaticky aktualizovaný, spolu s kompletným zoznamom zmien.

Komentárov  

 
#1 Kvakin 2016-09-09 22:00
Záložky, záložky a zase jen záložky. Barvičky a všechny ostatní deb*lní serepetičky ať si chlapci od Vivaldiho strčí někam, pokud nejsou schopni rozchodit to podstatné.
V postranním panelu je sice možno záložky setřídit korektně, v hlavním okně nikoliv
(samostané záložky se "motají" mezi adresáři). Ve verzi 1.1 vše fungovalo, dalo by se napsat poprvé a naposledy, od té doby i přes dvoje upozornění ani omylem. Takže milý Vivaldi došla mi s tebou trpělivost. Tě pic.
Citovať
 
 
#2 Mia2 2016-09-19 09:09
Ahojte,

ide nejak v Opera 12.18 nastaviť web stránku namiesto SpeedDialu? alebo keď otvorím novú záložku aby načítala sa moja web stránka automaticky?

Vďaka.
Citovať
 
 
#3 cvm 2016-09-19 19:00
Citovanie Mia2:
Ahojte,
ide nejak v Opera 12.18 nastaviť web stránku namiesto SpeedDialu? alebo keď otvorím novú záložku aby načítala sa moja web stránka automaticky?
Pridajte si tlačidlo: Open homepage in a new page a tlačidlo pre nový list si odstráňte.
Citovať
 


Máme online 75 hostí