Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Vivaldi 1.6 - notifikácie na listoch a ich lepšia správa

Vivaldi 1.6 - notifikácie na listoch a ich lepšia správa

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAni vývojári Vivaldi pred sviatkami neoddychujú a dnes ponúkajú svoju poslednú finálnu verziu v tomto roku. Vivaldi 1.6 sa nesie v tóne vylepšovania toho, čo už prehliadač vie a miesto si našli aj drobné novinky. Už samotná práca s listami je s prehliadačom Vivaldi bezkonkurenčná. O to sa stará selektívny výber, zoskupovanie, pripínanie, či súčasné zobrazenie viacerých listov.


Tou najviditeľnejšou novinkou je zlepšenie identifikácie listu, ktorý zobrazuje naviac informáciu napríklad o počte neprečítaných sprav, prípadne noviniek na sledovanej stránke. Zjednodušene, prehliadač sa pokúsi identifikovať hlavičku stránky a ak tam nájde číselný údaj, zobrazí ho v hlavičke listu. Jednoduché a efektné hlavne na pripnutých a sledovaných listoch, kde sa zobrazuje len ikona stránky.

alt
Jednouchá informácia o počte neprečítaných sprav alebo noviniek.


Medzi vylepšenia prehliadača Vivaldi môžeme považovať premenovanie zoskupených listov. Ak si teda odteraz zoskúpite listy, napríklad s nejakou rovnakou tématikou a môžete pritom použiť aj selektívny výber pomocou klávesu Ctrl a kliknutím na hlavičku listu, tak teraz všetky zoskupené listy môžete dať pod jeden spoločný názov.

alt
Selektívny výber listov a premenovaná skupina zoskupených listov.


Ako sme spomínali v úvode, tak práca s listami je u prehliadača Vivali bezkonkurenčná. Len, keď si zobrazíte možnosti jedného listu od zatvorenia, zatvorenia ostatných, či na ľavo alebo pravo, pripnutia, kópie, uspania (hibernácia), záložkovania, presunutia do nového okna, či jeho označenia na zoskúpenie, tak je to slušný výber.

 Pri zoskupených listoch sa ponuka možností takmer zdvojnásobuje a to ešte máte na výber, ako a kde sa samotná lišta listov a aj listy budú zobrazovať a jedinečný je aj spôsob súčasného zobrazenia viacerých listov v dlaždiciach vedľa seba alebo nad sebou...

:: Vivaldi 1.6 - je už možné stiahnuť z oficiálnych stránok, prípadne bude automaticky aktualizovaný, spolu s kompletným zoznamom zmien.


Máme online 79 hostí