OperaPortable - prenosná verzia prehliadača Opera


:: OperaPortable na tejto stránke, je nami modifikovaná verzia klasickej Opery (verzie do 12.18), ktorú môžete prenášať na výmennom médiu so sebou, prípadne používať priamo z disku.
OperaPortable dokáže ihneď pracovať z USB, z disku alebo iného média, na ktoré je možné zapisovať, pri tom však nezanechá na hostiteľskom počítači žiadne súbory, po ukončení práce s ňou. Obsahuje pluginy na zobrazovanie bežných prvkov stránky a nastavenia, ktoré minimalizujú záťaž počítača a maximalizujú efektivitu Vašej práce. Jednoducho vložíte USB kľúč do ľubovolného PC a všetky súčasti Opery máte stále so sebou, ako poštové správy, nastavenia, záložky, poznámky alebo rozšírenia.

:: V prípade, že by ste požadovali prenosnú verziu nových verzií Opery (verzie 15 a vyššie), tak je možné si ju nainštalovať ako prenosnú (rovnako ako klasickú) tak, že po spustení inštalácie je potrebné kliknúť na tlačítko Možnosti (Options), zvoliť si spôsob inštalácie - Inštalovať: Samostatná inštalácia (USB) a vybrať si miesto inštalácie - Cesta: napríklad C:\OperaPortable. Chýbať v nej však budú naše drobné úpravy, ktoré má klasická verzia.

alt Okno s nastavením spôsobu inštalácie je rovnaké, aké bolo aj v klasickej verzii.

 Opera-USB-EUROSamotný program sa spúšťa súborom Opera.exe, ktorý je umiestnený v priečinku OperaPortable_12.18 na prenosnom zariadení, či disku, kam rozbalíte archív OperaPortable_12.18.zip.
Aplikáciu nie je potrebné odinštalovať. OperaPortable len jednoducho vymažete zo svojho prenosného média, či disku.
OperaPortable je taktiež vhodná pre užívateľov, ktorí si Operu nechcú inštalovať, ale najprv iba vyskúšať, či otestovať funkčnosť stránok, či správanie "užívateľsky čistého" prehliadača. 

Vlastnosti:

1. Upravená inštalácia (nainštalovaná a aktivovaná verzia)
2. Implementácia potrebných pluginov (Windows Media, najnovší Adobe Flash player)
3. Integrovaná slovenská, česká a anglická lokalizácia
4. Vyhľadávače (slovenský Google, SK Wikipédia a filmový portál ČSFD)
5. Kontextové menu (výkladový slovník, encyklopédia a preklad slov a viet cez Google)
6. Upravená stránka rýchleho prístupu 
7. Pridaný slovník slovenskej kontroly pravopisu
8. Redukcia indexácie navštívených stránok a využitia diskovej cache (po ukončení Opery sa maže)
9. Prítomné userJS: Linkifi - aktivovanie textových URL odkazov a počítanie znakov v textových poliach a WordChar - na počítanie znakov a slov v textových poliach v statusovej lište.
10. Prítomné rozšírenia: ScriptKeeper - odstraňovanie zvyčajne nepotrebných externých skriptov na stránke (dva automatické režimy a plne povolenie alebo zakázanie skriptov) a NoAds Advanced - komplexny blokovač obsahu,časti stránky, skritpov a adries. Bohaté nastavenia blokovania a automatické sťahovanie už nastavených filtrov.
11. Vypnutá aktualizácia. Prenosné verzie sa nesmú aktualizovať, môžete si len preniesť profilové súbory, medzi jednotlivými verziami (záložky, hesla, poznámky, rýchly prístup a i.).

Taktiež je možné skopírovať adresár Profile a prípadne Mail z predchádzajúcej prenosnej verzie, samozrejme okrem súboru operaprefs.ini (pri kopírovaní ho neprepisovať !!!).

download  \\\ OperaPortable 12.18 - založená na Opere 12.18, zostavenie 1872 (18,5 MB - ZIP archív)