Funguje v podstate tak isto, ako interné blokovanie, ale pridáva k tomu možnosť automaticky sťahovať naplnené filtre, prípadne si doložiť vlastné, taktiež definovať ručné blokovanie na celé objekty stránky a pre pripravovanú Operu 12.50 je dostupné blokovanie aj cez kontextové menu.
Celý vývoj rozšírenia vzišiel z Google Chrome verzie, kde v diskusnom fóre užívatelia doslova uprosili autorov na konverziu pre Operu a zasielali im informácie o tvorbe rozšírení pre Operu. Pridaním podpory URL filter do rozšírení, sa práca rozbehla a výsledok je potešujúci, i keď stále v očakávaní nasledujúcej verzie prehliadača, pretože vraj rozšírenie nepracuje úplne ideálne.
Rozdiel v použitý AdBlocku na stránkach YouTube. Zmizla bočná reklama a aj reklama z videa.
V nastavení je možné si vybrať filtre a taktiež definovať vlastné. Pod ikonou v rozhraní je ho možné deaktivovať, prípadne blokovať reklamu alebo časti stránky ručne. Tam prechodom kurzora cez stránku, sú označované časti, ktoré je možné zablokovať a po kliknutí je ešte výber rozšíriť.
Je to dobré pre oblasti stránky, kde sa reklama generuje a zablokovaním jednej z reklám ju nahradí ďalšia. My si zablokujeme celú oblasť a reklama sa nemá kde zobraziť.
Záverom by sme vás však upozornili, že samotné reklamy na stránkach, aj keď sú akékoľvek otravné, zabezpečujú akú-takú časť príjmu ich tvorcom. Ak radi navštevujete svoje obľúbené stránky, tak doporučujeme blokovať reklamy striedmejšie, pretože prispejete tak k jej zachovaniu a prežitiu.