Nájdete tu odkaz na prevzatie inštalačných súborov smerujúce na oficiálne stránky firmy Opera (už aj hráčska Opera GX) a Vivaldi. Bonusom je klasická verzia Opery a aj nami upravená prenosná verzia klasickej Opery.

Po prevzatí aktuálnej verzie Opery alebo Vivaldi, prehliadač nainštalujte do predvoleného priečinku alebo si v nastaveniach zvoľte spôsob inštalácie (multi, prípadne jedno-užívateľská alebo prenosná inštalácia) a aj miesto kam sa bude prehliadač inštalovať.


download Opera 110 - zostavenie 5130.23 32-bitové alebo 64-bitové - (105 MB EXE súbor) - zoznam zmien

downloadOpera GX - zostavenie 5097.90 32-bitové alebo 64-bitové - (106 MB EXE súbor) - zoznam zmien

downloadVivaldi 6.7 - zostavenie 3329.29 32-bitové alebo 64-bitové - (111 MB EXE súbor) - zoznam zmien 

alt Aktuálna verzia prehliadača Opera s rýchlim prístupom a novinkami.

downloadOpera 12.18 Final - zostavenie 1872 32-bitové alebo 64-bitové  - (12,6 MB EXE súbor) - zoznam zmien

downloadOperaPortable 12.18 - upravené zostavenie 1872 32-bitové  (21,8 MB ZIP súbor) - informácie o OperaPortable


:: OperaPortable na tejto stránke, je nami modifikovaná verzia klasickej Opery (verzie do 12.18), ktorú môžete prenášať na výmennom médiu so sebou, prípadne používať priamo z disku.
OperaPortable dokáže ihneď pracovať z USB, z disku alebo iného média, na ktoré je možné zapisovať, pri tom však nezanechá na hostiteľskom počítači žiadne súbory, po ukončení práce s ňou. Obsahuje pluginy na zobrazovanie bežných prvkov stránky a nastavenia, ktoré minimalizujú záťaž počítača a maximalizujú efektivitu Vašej práce. Jednoducho vložíte USB kľúč do ľubovolného PC a všetky súčasti Opery máte stále so sebou, ako poštové správy, nastavenia, záložky, poznámky alebo rozšírenia.

:: V prípade, že by ste požadovali prenosnú verziu nových verzií Opery (verzie 15 a vyššie), tak je možné si ju nainštalovať ako prenosnú (rovnako ako klasickú) tak, že po spustení inštalácie je potrebné kliknúť na tlačítko Možnosti (Options), zvoliť si spôsob inštalácie - Inštalovať: Samostatná inštalácia (USB) a vybrať si miesto inštalácie - Cesta: napríklad C:\OperaPortable. Chýbať v nej však budú naše drobné úpravy, ktoré má klasická verzia.

alt Okno s nastavením spôsobu inštalácie je rovnaké, aké bolo aj v klasickej verzii.

 Opera-USB-EUROSamotný program sa spúšťa súborom Opera.exe, ktorý je umiestnený v priečinku OperaPortable_12.18 na prenosnom zariadení, či disku, kam rozbalíte archív OperaPortable_12.18.zip.
Aplikáciu nie je potrebné odinštalovať. OperaPortable len jednoducho vymažete zo svojho prenosného média, či disku.
OperaPortable je taktiež vhodná pre užívateľov, ktorí si Operu nechcú inštalovať, ale najprv iba vyskúšať, či otestovať funkčnosť stránok, či správanie "užívateľsky čistého" prehliadača. 

Vlastnosti:

1. Upravená inštalácia (nainštalovaná a aktivovaná verzia)
2. Implementácia potrebných pluginov (Windows Media, najnovší Adobe Flash player)
3. Integrovaná slovenská, česká a anglická lokalizácia
4. Vyhľadávače (slovenský Google, SK Wikipédia a filmový portál ČSFD)
5. Kontextové menu (výkladový slovník, encyklopédia a preklad slov a viet cez Google)
6. Upravená stránka rýchleho prístupu 
7. Pridaný slovník slovenskej kontroly pravopisu
8. Redukcia indexácie navštívených stránok a využitia diskovej cache (po ukončení Opery sa maže)
9. Prítomné userJS: Linkifi - aktivovanie textových URL odkazov a počítanie znakov v textových poliach a WordChar - na počítanie znakov a slov v textových poliach v statusovej lište.
10. Prítomné rozšírenia: ScriptKeeper - odstraňovanie zvyčajne nepotrebných externých skriptov na stránke (dva automatické režimy a plne povolenie alebo zakázanie skriptov) a NoAds Advanced - komplexny blokovač obsahu,časti stránky, skritpov a adries. Bohaté nastavenia blokovania a automatické sťahovanie už nastavených filtrov.
11. Vypnutá aktualizácia. Prenosné verzie sa nesmú aktualizovať, môžete si len preniesť profilové súbory, medzi jednotlivými verziami (záložky, hesla, poznámky, rýchly prístup a i.).

Taktiež je možné skopírovať adresár Profile a prípadne Mail z predchádzajúcej prenosnej verzie, samozrejme okrem súboru operaprefs.ini (pri kopírovaní ho neprepisovať !!!).

download  \\\ OperaPortable 12.18 - založená na Opere 12.18, zostavenie 1872 (18,5 MB - ZIP archív)

Prepáčte, ale vybranú stránku nie je možné zobraziť...

 

Je možné, že URL adresa bola pozmenená alebo stránka presunutá, čo však neznamená, že stránka sa na našom servery nenachádza.

 

Pokračujte ďalej na titulnej stránke www.opera-prehliadac.com.

alt